Hlavní obsah

Stejný problém jako v Česku? Peníze rodičů určují sestavu, kritizuje slovenský hokejový skaut

Ivan Vilček, BratislavaSport.cz
9. 1. 2017 7:21

Slovenský hokejový skaut Oto Haščák považuje za největší problém slovenského hokeje, že do sestavení týmů často zasahují rodiče a jejich peníze. „Do výběru hráčů zasahují rodiče a to se děje dokonce už i v reprezentaci. Skutečný talent se tak na led ani nemusí dostat,“ uvedl Haščák pro server športky.sk.

Foto: Chris Young, ČTK/AP

Ojedinělá radost slovenského týmu na MS dvacítek v Kanadě.Foto: Chris Young, ČTK/AP

Článek

Podle skauta i v Kanadě nebo ve Švédsku platí rodiče synům hokejky a jiné věci, ale do sestavení mužstva nezasahují. „Je velký problém, že u nás se rodiče očekávají zařazení syna do prvního útoku za to, že sponzorují tým. Nemluvím o všech rodičích, ale tohle se stává často," dodal Haščák.

Podle skauta například ve Švédsku se nikdo nedívá na to, zda otec přivezl syna na trénink v mercedesu. „My hokejisté víme, že tímto neduhem máme zkažený hokej už od malých dětí. Nikdo do toho nechce vrtat, protože rodiče potřebujeme. Domnívám se, že stejný problém má i Česko," uvedl.

Haščák připustil, že slovenský hokej už ve světě nikdo nebere. „Padli jsme až dolů. Mezi evropskými týmy jsme téměř na dně. Nechceme si to připustit, ale dnes nás hokejové velmoci berou stejně jako Dány a Nory. Několik hvězd ještě v NHL máme, ale jako země už dávno nevychováváme top hráče," uvedl Haščák.

Reklama

Sdílejte článek