České hokejistky ovládly mládežnickou olympiádu, štafeta biatlonistů má stříbro

České hokejistky získaly zlaté medaile na zimním Evropském olympijském festivalu mládeže ve Finsku. Ve finále zdolaly švédský tým 2:1 po samostatných nájezdech. Medaili v závěrečný den soutěží vybojovala také smíšená štafeta biatlonistů, kvarteto Kateřina Pavlů, Kateřina Gotvaldová, Daniel Malušek a Petr Hák skončilo druhé za Francií.

Česká gólová radost po trefě Adély Šapovalivové.

Čeští reprezentanti ve Finsku získali sedm medailí. Po dvou cenných kovech mají biatlonista Hák, který v úterý vyhrál závod na 7,5 km, a snowboardista Jakub Hroneš. Ten ovládl slopestyle a skončil druhý v Big Airu.

Hokejistky vyhrály oba zápasy ve skupině a ve finále si poradily i se Švédskem. Od 14. minuty vedly díky gólu Adély Šapovalivové, o náskok přišly deset minut před koncem normální hrací doby. Rozstřel rozhodla jediným úspěšným nájezdem Zikmunda Mazancová.