Česko - Švýcarsko 1:2SESTŘIH: Nepovedená generálka. Národní tým poprvé v historii nezískal na Českých hrách ani bod

Závěr přípravy na domácí mistrovství světa měl k ideálu daleko. Čeští hokejisté nezískali na turnaji Betano Hockey Games v Brně ani bod, což se jim v rámci Českých her stalo poprvé v historii. V závěrečném utkání podlehli Švýcarsku 1:2. Za celá tři utkání vstřelili svěřenci Radima Rulíka pouze dva góly. Trenér národního týmu dnes večer přibližně ve 21:00 hodin oznámí nominaci na šampionát, který startuje už v pátek zápasem s Finskem.

Sestřih zápasu Česko - ŠvýcarskoVideo: Sport.cz

České hokejisty zbrzdil už faul Mašína ve 4. minutě. Švýcaři měli v přesilovce zajímavé šance, ale tu největší si vypracovala z brejku dvojice Kaše – Palát. Druhý jmenovaný dostal přihrávku, ovšem zblízka přesunujícího se Genoniho nepřekonal.

Skóre naopak po šťastném odrazu otevřeli v 9. minutě hosté. Herzog před brankou tečoval kotouč bruslí do betonu Lukáše Dostála, jenž nečekaně dostal šanci ve druhém utkání turnaje, a dorážející Dario Simion už měl snadnou práci.

Lukáš Dostál inkasuje gól. Zleva autor gólu Dario Simion ze Švýcarska a Michael Špaček.

Střelecké trápení mohl vzápětí prolomit kapitán Roman Červenka, bekhendem z úhlu dorážel do odkryté branky, jenže trefil tyč. Ospalou českou hru se snažil probudit ukázkovým hitem Ondřej Palát, který poslal obránce Junga přes mantinel mezi střídačkami a rozjásal výborně fandící brněnskou arénu, která se poté dožadovala vyrovnání.

Jenže místo tlaku a přišlo další vyloučení. Hischierův únik ještě neuspěl, ale už při hře pět na pět patnáct sekund před první sirénou využil špatné rozehrávky Calvin Thürkauf a bekhendem zakončil nad Dostálovo rameno.

Národní tým se po přestávce trochu zvedl. V početní výhodě zahrozil Tomášek, ale jeho ránu Genoni vykopl. Velký tlak si Češi vytvořili po konci přesilovky, ovšem bez gólového výsledku. A když mohli v převaze pokračovat po dalším hostujícím faulu, přesilovou hru sehráli mizerně a vrátili soupeře zpátky do hry.

Kapitán českého týmu Roman Červenka

Švýcaři ve druhé části poprvé ohrozili Dostála až po třinácti minutách po vyloučení Ščotky. V závěru třetiny poté kontrolovali dvoubrankové vedení a k ničemu domácí nepustili.

Ve 48. minutě navíc český výběr oslabil zbytečným faulem po odpískání Michael Špaček, který obdržel trest na čtyři minuty. V oslabení mohl snížit z přečíslení Červenka, ale po pasu Sedláka nedopravil kotouč do poloprázdné branky. Neprosadil se ani volný Ondřej Kaše z mezikruží v přesilové hře.

Snížení přišlo až tři minuty před koncem po schovaném nahození Jakub Krejčíka. Při hře bez brankáře, kterou ještě zesílil tvrdý faul na Tomáška ohodnocen vyšším trestem, už se ale český výběr neprosadil. Národní tým obsadil poslední místo na Českých hrách pošesté v historii. Vůbec poprvé se ale stalo, že doma nezískal ani bod.

České hokejové hry (Betano Hockey Games) v Brně, závěrečný turnaj Euro Hockey Tour:
Česko - Švýcarsko 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 57. Krejčík (R. Zohorna, Flek) - 9. Simion (Herzog, Fora), 20. Thürkauf (Kurashev, Egli). Rozhodčí: Harnebring (Švéd.), Heikinen - Nikulainen (oba Fin.), Šimánek (ČR). Vyloučení: 5:4, navíc Fora (Švýcarsko) 5 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 5521.
Česko: Dostál (Vejmelka) - Mašín, Rutta, Krejčík, D. Špaček, Ščotka, Kundrátek, Hájek, Košťálek - Červenka, M. Špaček, Kubalík - Palát, Tomášek, O. Kaše - Voženílek, Sedlák, Flek - Lenc, R. Zohorna, J. Vrána. Trenér: Rulík.
Švýcarsko: Genoni (Schmid) - Siegenthaler, Loeffel, Jung, Egli, Geisser, Fora, Baragano - Kurashev, Hischier, Thürkauf - Herzog, Senteler, Simion - Scherwey, Haas, Ambühl - Künzle, Bader, Moy - Bertschy. Trenér: Fischer.