Hlavní obsah

Gulaš je zpět u reprezentace! Výsledky jeho testů na covid byly po přezkoumání negativní

15. 12. 2021 10:17

Útočník Milan Gulaš se připojil zpátky k hokejové reprezentaci, která se připravuje na turnaj Channel One Cup. Výsledky jeho testů na nemoc covid-19 byly po přezkoumání negativní. Na základě jednoho z testů s pozitivním výsledkem byl přitom Gulaš nucen mužstvo, s nímž ještě v pondělí trénoval, opustit. Pětatřicetiletý kapitán extraligových Českých Budějovic se zúčastní už i dnešního tréninku.

Foto: Michal Kamaryt, ČTK

Milan Gulaš (vlevo) a asistent trenéra Martin Straka na tréninku české hokejové reprezentace před turnajem Channel One Cup.

Článek

"Milan Gulaš se znovu připojil k reprezentaci, přijel v noci přibližně o půlnoci a dnes bude s mužstvem normálně trénovat," řekl ČTK tiskový mluvčí Zdeněk Zikmund. "Z preventivních důvodů ale necháváme platná současná opatření, tedy že hráči budou na pokojích po jednom. A platí i naplánované další testy, které budou do zítřejšího odletu ještě dva: dnes po tréninku a zítra tak, abychom znali výsledky ještě před nástupem do letadla," dodal Zikmund.

Jak uvedl jeden z lékařů hokejové reprezentace Antonín Chochola, původní Gulašův test s pozitivním výsledkem měl hraniční hodnoty. "Milan podstoupil několik PCR vyšetření, stejně jako i ostatní hráči. Jeden test vyšel jako hraniční, proto se odpojil od týmu. Ale jakmile byl test ověřen a přetestován laboratoří, výsledek vyšel negativně," potvrdil Chochola.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

(Zleva) Jakub Jeřábek, Milan Gulaš a Jan Kovář během tréninku hokejové reprezentace v Praze před turnajem Channel One Cup.

Na přezkoumání byly oba vzorky. Sám Gulaš navíc nelenil a v Českých Budějovicích byl ještě na dvou dalších, na sobě nezávislých testech. Negativní výsledky mu nakonec umožnily zapojit se do boje o účast na olympijských hrách v Pekingu. Channel One Cup je pro vedení národního týmu poslední příležitostí k prověření hráčů na mezinárodní scéně.

Gulaš již v minulosti přišel z různých důvodů o start na pěti světových šampionátech a zranil se také těsně před olympijskými hrami v Pchjongčchangu v závěru generálky proti Finsku, hrané v Soulu. V letech 2010 a 2014 byl v širším kádru již v dějišti MS, ale nakonec se nedostal na soupisku a odjel.

Z velkých akcí se nakonec představil až na MS v roce 2019 v Bratislavě, kam jej kouč Miloš Říha dodatečně nominoval v průběhu turnaje.

Reklama