Česko - Švýcarsko 3:2Hokejistky porazily i Švýcarsko a zahrají si o turnajový primát

České hokejistky na Turnaji pěti zemí ve Finsku porazily Švýcarsko 3:2 a v sobotu se utkají o celkové prvenství v přímém souboji s rovněž stoprocentním domácím výběrem. Druhý zápas týmu kanadské trenérky Carly MacLeodové rozhodla Agáta Sarnovská, poté co předtím Češky v repríze zářijového duelu o světový bronz ztratily dvoubrankové vedení.

O náskok se ve Vierumäki postaraly Daniela Pejšová a 37 sekund po začátku druhé třetiny Tereza Vanišová. Brankářku Kateřinu Zechovskou pak ale překonaly ve vlastním oslabení Lada Stalderová a v přesilovce v první minutě poslední části Vanessa Kleebová. Sarnovská nerozhodný stav zlomila za další čtyři minuty.

Bronzové medailistky z mistrovství světa na turnaji porazily také Švédsko (3:0), čtvrteční zápas s Německem znemožnil výpadek proudu v hale. I bez zrušeného utkání mají Češky v tabulce dostižitelnou tříbodovou ztrátu na Finky, které tři dosavadní zápasy vyhrály s celkovým skóre 11:1.

Turnaj pěti zemí hokejistek ve Vierumäki ve Finsku:
Česko - Švýcarsko 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Branky: 15. Pejšová, 21. Vanišová, 45. Sarnovská - 34. Stalderová, 41. Kleebová.
Finsko - Německo 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)