Česko - USA 4:6Hokejová osmnáctka skončila na Světovém poháru šestá

Břeclav

Čeští hokejisté do 18 let obsadili na Světovém poháru šesté místo. V souboji o pátou příčku dnes v Břeclavi podlehli Spojeným státům americkým 4:6. Jiří Kulich sice v 56. minutě v přesilovce snížil svým druhým gólem v utkání na 4:5, ale minutu a půl před koncem Cole Knuble završil hattrick a zpečetil výhru Američanů.

Svěřenci kouče Jakuba Petra na turnaji Hlinka Gretzky Cup vyhráli jeden zápas. Na úvod porazili 3:0 Švýcarsko, v dalších utkáních ve skupině podlehli Finsku 3:4 po samostatných nájezdech a Rusku 3:7.

O zlato si v sobotu v Piešťanech zahrají týmy Slovenska a Ruska. Slovenská osmnáctka postoupila do finále SP poprvé v historii, sborná obhajuje prvenství z roku 2019. Loni se turnaj kvůli pandemii koronaviru nekonal. O třetí místo se v Břeclavi utkají mladí Finové se Švédy.

Hlinka Gretzky Cup hokejistů do 18 let:
O 5. místo:
ČR - USA 4:6 (1:1, 1:2, 2:3)
Branky: 15. a 56. Kulich, 21. Petr, 49. Hujer - 7., 33. a 59. Knuble, 28. a 41. DeAngelo, 42. Devlin.