Hlavní obsah

Legendární kanonýr Milan Nový vstoupí do Síně slávy IIHF

18. 5. 2012 17:16

Nejlepší střelec české hokejové historie Milan Nový bude v neděli uveden do Síně slávy Mezinárodní hokejové federace (IIHF). Legendární útočník a dvojnásobný mistr světa se ve vybrané společnosti ocitne jako dvaadvacátý Čech a naváže například na legendárního brankáře Bohumila Modrého, obránce Jana Suchého, Jaroslava Drobného, Václava Nedomanského nebo Vladimíra Zábrodského.

Foto: Roman Vondrouš, ČTK

Milanovi Novému přišel na exhibici u příležitosti oslav 60. narozenin legendárního kanonýra poblahopřát i Jaromír Jágr Foto: Roman Vondrouš, ČTK

Článek

Nový loni v září oslavil 60. narozeniny. V hráčské kariéře dosáhl vedle titulů mistra světa z let 1976 a 1977 ještě čtyřikrát na stříbro a jednou na bronz, byl členem druhého týmu z olympijských her v Innsbrucku 1976.

Šestkrát byl československým mistrem (pětkrát s Kladnem a jednou s Jihlavou), třikrát vyhrál anketu Zlatá hokejka pro nejlepšího hráče roku. S 594 góly je suverénním lídrem Klubu hokejových střelců deníku Sport, který zohledňuje počet branek v reprezentaci (120) a nejvyšší domácí soutěži (474).

Společně s legendárním kladenským odchovancem se stejné pocty dočkají další slavní hráči Fin Raimo Helminen, Rus Pavel Bure, Phil Housley z USA nebo kanadský trenér Andy Murray. Cenu Paula Loicqa za přínos mezinárodnímu hokeji převezme Kanaďan Kent Angus

Reklama

Sdílejte článek