Kanada - Česko 5:1Parahokejisté padli na MS s Kanadou, v semifinále narazí na USA

Čeští parahokejisté prohráli ve třetím utkání na mistrovství světa v Calgary s favorizovanou Kanadou 1:5. v základní skupině B obsadili druhé místo a v pátečním semifinále se utkají se Spojenými státy americkými. Jediný gól českého výběru vstřelil v závěru první třetiny Filip Veselý.

Český parahokejista Michal Geier (vpravo) při zápase s Kanadou na archivním snímku

Kanaďané, kteří skončili na posledních třech světových šampionátech vždy stříbrní za týmem USA, si klíčový náskok vypracovali ve druhé třetině, v níž třikrát skórovali.

„Bohužel to nevyšlo. Ve druhé třetině jsme dostali dva rychlé góly, a to nás asi zlomilo,“ řekl Veselý, který je se čtyřmi brankami a asistencí nejproduktivnějším českým hráčem na turnaji. „Teď nás čeká utkání proti Američanům, kteří budou velkými favority. Bude to hodně těžké. Pokud chceme uspět, musíme proměňovat šance,“ dodal Veselý.

Svěřenci Jakuba Novotného obhajují na šampionátu bronz.

Kanada–ČESKO 5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Branky: 4. a 16. McGregor, 16. a 43. Dunn, 27. Hickey – 15. Veselý.
Japonsko–Itálie 2:1 po sam. náj. (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0).

MS v hokeji 2024

87. ročník mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.