Hlavní obsah

Sobotka dveře nikdy nezabouchnul a na Finy se chystá oživit bostonské vzpomínky

15. 12. 2021 17:53

Tak dlouhou pauzu v národním týmu neměl nikdo z hokejistů pro Channel 1 Cup. Sparťanský útočník Vladimír Sobotka hrál za Česko naposledy na MS 2017 v Paříži. Ani přes výraznou odmlku a věk 34 let ale neměl reprezentační kapitolu za uzavřenou.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Vladimír Sobotka během tréninku národního týmuFoto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

„Žádné dveře jsem nezabouchnul, pro mě je nároďák pořád živé téma. V minulých letech o mě třeba i zájem byl, ale vždycky se stalo něco, že jsem z objektivních důvodů nemohl," líčí útočník, jehož nynější nominaci provázela přestřelka mezi Spartou a vedením národního týmu.

Klub nakonec ustoupil a odvetu Ligy mistrů ve Švédsku odehrál bez něj i bez dalšího reprezentanta Řepíka. „Něco se řeklo z každé strany, ale jinak to šlo mimo mě. Prosadil si nás nároďák, tak jsme od úterý tady," říká Sobotka.

Kouč Pešán totiž chtěl vidět žhavé adepty na olympijskou účast z evropských soutěží vidět v akci ve všech utkáních turnaje. „Určitě je Peking lákavá možnost, ale byl by nesmysl to řešit. Taky proto jsem tady a chci odvést absolutně stoprocentní výkon. Patřím mezi nejstarší, ale vedle kluků, kterým je o deset let míň, alespoň mládnu a docela mě baví honit se s těmi dravci," míní Sobotka.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Vladimír Sobotka ze Sparty Praha během utkání s Vítkovicemi.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Hodně se těší na spolupráci s Davidem Krejčím, s nímž prožil tři sezony v Bostonu. „Určitě je fajn mít zase v lajně takového centra, jenž má na ledě velký přehled a dokáže podržet puk, skvěle přihrát i vystřelit," připouští Sobotka. „Navíc Krejča jde do každého zápasu s ohromným zapálením, i na tréninku nám to s ním pěkně odsejpalo," uvažuje.

Sobotkova šance na premiérovou olympijskou účasr reálně souvisí s reakcí NHL. Pokud za oceánem změní postoj a hráče s ohledem na covidovou hrozbu do Číny nepustí, Sobotkovy šance to zvýší. „Sleduju, že je situace dost složitá, ale ji neovlivním. Ani nepřemýšlím nad tím, jestli se někde můžu nakazit nebo ne, spíš to nechám plynout," přemítá.

Reklama

Sdílejte článek
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS v hokeji 2022 ve Finsku

Mistrovství světa ve Finsku probíhá od 13. do 29. května 2022, dějištěm šampionátu jsou letos finská města Helsinky a Tampere. Češi, které vede finský trenér Kari Jalonen, vstoupili do turnaje 14. května vítězným zápasem s Velkou Británií.