Hlavní obsah

Zapomeňte na lva na prsou! Hokejová reprezentace představila dresy pro olympiádu v Pekingu

30. 9. 2021 10:59

Už jste si za tři roky pomalu stačili zvyknout, že dresu české hokejové reprezentace nedominuje na prsou státní znak, ale předělané logo českého hokeje s obrázkem hlavy lva z profilu? Pak vězte, že pro únorové olympijské hry v Pekingu přichází změna! Pastrňák, Voráček a spol. na sebe obléknou dresy v červené a bílé variantě, jimž dominuje velký státní znak na hrudi s trikolórou na rukávech...

Foto: Nike

Bíla varianta dresů české hokejové reprezentace pro ZOH 2022 v Pekingu.

Článek
Fotogalerie

„Při olympijských hrách platí na rozdíl od dalších mezinárodních akcí přesná pravidla pro motivy, které lze na dresech použít," vysvětluje generální sekretář Českého hokeje Martin Urban.

„Povoleny jsou státní znak nebo název země, nikoli například loga národních federací. Rozhodli jsme se pro tradiční státní znak a doplňující prvky tak, aby na dresech byly zastoupeny i další symboly státu jako vlajka nebo barvy," doplňuje Urban.

Foto: Nike

Bíla varianta dresů české hokejové reprezentace pro ZOH 2022 v Pekingu.

Na pravém rukávu bude umístěno logo Českého olympijského týmu se státní vlajkou a olympijskými kruhy a na ramenním třmenu prostorově ztvárněné motivy vycházející ze státní vlajky. Zadní část dresu je jako obvykle vyhrazena pro příjmení a číslo hráče.

Foto: Nike

Červená varianta dresů české hokejové reprezentace pro ZOH 2022 v Pekingu.

Ve stejných dresech se v Pekingu představí i čeští para hokejisté a v případě, že postoupí z kvalifikace, také reprezentace žen.

„Obecný koncept, s nímž jsme dresy účastníků turnaje připravovali, zní 'Respektujme minulost, představme budoucnost,'" prohlásil Brett Jones ze společnosti Nike, která dresy připravuje.

Foto: Nike

Červená varianta dresů české hokejové reprezentace pro ZOH 2022 v Pekingu.

„V případě české reprezentace jsme zvolili slogan 'Rození válečníci, spojení hrdostí'. Návrháři se inspirovali jejím způsobem hry, touhou po vítězství a úspěšnou historií. Zajímavostí jsou prostorově pojaté motivy v ramenní částí vycházející z geometrie státní vlajky a připomínající rytířské brnění," řekl Jones.

Češi vstoupí do olympijského turnaje v Pekingu ve středu 9. února ve 14:10 SEČ proti Dánsku. O dva dny později čeká svěřence trenéra Filipa Pešána v základní skupině B od 9:40 SEČ souboj se Švýcarskem a v sobotu 12. února ve 14:10 SEČ nastoupí proti Olympijským sportovcům z Ruska.

Líbí se vám dresy české hokejové reprezentace pro ZOH 2022 v Pekingu?
ano
94,6 %
ne
5,4 %
Celkem hlasovalo 28365 čtenářů.

Reklama

Související témata: