Rusové porazili na Rosno Cupu Švédsko

MOSKVA

Ruští hokejisté na úvod domácího turnaje Rosno Cup v Moskvě porazili Švédsko 3:1 a dotáhli se na svého čtvrtečního soupeře v čele pořadí seriálu Euro Hockey Tour. Seveřané udrželi vedení jen díky lepšímu skóre.

Domácí se dostali do vedení už ve čtvrté minutě díky gólu Maxima Sušinského. Ten padl v přesilové hře, když loňský spoluhráč Jaromíra Jágra v Omsku potrestal faul Dragana Umicevice. Na 2:0 o devět minut později zvýšil obránce Alexander Titov. Švédové sice ve druhé třetině díky Joelu Lundqvistovi snížili, ale vyrovnat nedokázali a v poslední minutě inkasovali do opuštěné branky potřetí.

Poražený celek z dnešního zápasu bude v sobotu druhým soupeřem českého týmu na moskevském turnaji. Soubojem s domácím Ruskem poté třetí podnik evropské tour svěřenci trenéra Aloise Hadamczika zakončí v neděli.

Euro Hockey Tour - Rosno Cup
Rusko - Švédsko 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Sušinskij (Charitonov, Bykov), 13. Titov (Koroljuk), 60. But (Gusev, Titov) - 25. Lundqvist (Karlsson, Melin). Rozhodčí: Šindler (ČR). Vyloučení: 6:5, navíc Mathias Johansson (Švéd.) 10 min. Využití: 1:0.
Rusko: Sokolov - Vyšedkevič, Bykov, Varlamov, Aťušov, Gusev, Kuljaš, Chomickij, Titov - Sušinskij, Malkin, Charitonov - Zaripov, Zinovjev, Morozov - But, Něprjajev, Vlasenkov - Semin, Kurjanov, Koroljuk. Trenér: Vladimír Krikunovov.
Švédsko: Liv - Rhodin, Frögren, Lindström, Jonsson, Pihl, Magnus Johansson, Holmqvist, Oduya - Wallin, Mathias Johansson, Umicevic - Emwall, A. Johansson, Eriksson - Ölvestad, Nordquist, Hannula - Lundqvist, Karlsson, Melin. Trenér: Bengt-Ake Gustafsson.
Tabulka Euro Hockey Tour
1. Švédsko7410220:1414
2. Rusko7402119:1414
3. Finsko7121312:198
4. ČR7111420:246
Pozn.: Sloupce v tabulce znamenají počet zápasů, výher v základní hrací době (3 body), výher v prodloužení či po samostatných nájezdech (2 body), proher v prodloužení či po samostatných nájezdech (1 bod), proher v normální hrací době (0 bodů), skóre a celkový počet bodů.