SESTŘIH: České Budějovice obrat nedotáhly, Třinec míří do semifinále

Měli namále, ale nakonec i ve 14. sérii play off v řadě zvítězili. Hokejisté Třince porazili v rozhodujícím sedmém duelu čtvrtfinále doma České Budějovice 2:0 a v sérii zvítězili 4:3 na zápasy. Oceláři se tak v semifinále střetnou s pražskou Spartou, kterou loni v cestě za čtvrtým titulem v řadě vyřadili ve čtvrtfinále.

Přihlaste se a sledujte exkluzivní videa z Tipsport extraligy
Přihlásit se

SESTŘIH: HC Oceláři Třinec vs. Banes Motor Č. Budějovice 2:0Video: Tipsport Extraliga / BPA

Hosté i v oslabení zkusili hru bez brankáře, ale v poslední minutě kapitulovali. Viliam Čacho dovezl kotouč do opuštěné svatyně hostů a pečetil tím třinecký postup do semifinále.

Třinec - České Budějovice 2:0 (60. Čacho)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Bez 28 sekund rovných padesát minut neviděli diváci v Třinci gól. Čekání na něj ukončil až Miloš Roman, jenž na brankovišti nikým nekrytý dorazil Poláškovu střelu od modré čáry a obhájce titulu poslal do vedení.

Třinec - České Budějovice 1:0 (50. M. Roman)Video: Tipsport Extraliga / BPA

Oceláři měli skvělý vstup do třetí třetiny. Hned v první minutě nahrál obránce Marinčin z rohu kluziště před branku, kam si sjel jeho slovenský krajan Daňo. Hrachovina ale udržel nerozhodné skóre.

Třinec - České Budějovice, hostující Hrachovina předvedl skvělý zákrokVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V polovině zápasu se nechal vyloučit domácí obránce Polášek. České Budějovice byly v přesilové hře blízko první trefy. Rána Adama Kubíka z vrcholu kruhu skončila na horní tyčce.

Třinec - České Budějovice, českobudějovický Kubík trefil pouze horní tyčkuVideo: Tipsport Extraliga / BPA

V závěru první třetiny schytal nepříjemnou ránu hokejkou do obličeje hostující obránce Štencel. Zásah ale dostal po pokusu Voženílka o střelu, tudíž se o faul nejednalo. Devětadvacetiletý bek ale s krvavým šrámem rychle zamířil na střídačku.

Třinec - České Budějovice, hostující Štencel byl nepříjemně zasažen hokejkouVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Po opatrném úvodu se jako první rozkoukali domácí. Voženílek našel před brankou zcela volného Martina Růžičku, tomu ale v zametení kotouče do sítě zabránil faulem českobudějovický Beránek.

Třinec - České Budějovice, domácí Růžička se ve skvělé pozici k zakončení nedostalVideo: Tipsport Extraliga / BPA

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy - 7. zápas:
Třinec - České Budějovice 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 50. M. Roman (Kurovský, Polášek), 60. Čacho. Rozhodčí: Hradil, Hribik - Špůr, Thuma. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 5400 (vyprodáno). Konečný stav série: 4:3.
Třinec: Mazanec - Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Marian Adámek, Polášek - M. Růžička, D. Voženílek, Daňo - L. Hudáček, Cienciala, A. Nestrašil - Kurovský, P. Vrána, M. Roman - Hrehorčák, Čacho, Dravecký. Trenér: Moták.
České Budějovice: Hrachovina - Kachyňa, M. Doudera, Pýcha, Štencel, Vráblík, Gulaši - Gulaš, Kondelík, Ordoš - D. Simon, F. Přikryl, M. Beránek - Valský, Pech, Kubík - M. Toman, Vopelka, Koláček. Trenér: Čihák.