Vejmelka na závěr přípravy NHL vychytal výhru, Kubalík skóroval, Mrázek zaznamenal asistenci

Karel Vejmelka chytil v závěrečném přípravném utkání NHL hokejistům Anaheimu 29 střel, dovedl Arizonu k výhře 7:1 a byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu. Z českých gólmanů zasáhl do hry ještě Petr Mrázek, který si připsal asistenci, ale také inkasoval pětkrát z 23 střel při prohře Chicaga 3:5 v St. Louis. Dominik Kubalík vstřelil jednu branku Ottawy, která doma podlehla Montrealu 4:6.

Útočník Ottawy Dominik Kubalík (vlevo) oslavuje se spoluhráčem Travisem Hamonicem svůj gól proti Montrealu.

Arizona si vytvořila klíčový náskok v druhé třetině, v níž odskočila z 1:0 na 5:0. Vejmelka přišel o čisté konto až v 50. minutě, když jej překonal Pavel Minťukov z dorážky v přesilové hře. Na druhé straně inkasoval všechny branky Alex Stalock a jeho náhradník Lukáš Dostál zůstal jen na střídačce. O branky Coyotes se postaralo sedm různých střelců.

St. Louis vedlo už v šesté minutě 2:0 a v polovině zápasu 4:1. Mrázka překonal dvakrát Robert Thomas, jednou v přesilové hře z dorážky a podruhé využil toho, že se český gólman dostal při zákroku mimo branku. Další dvě branky vstřelili Nikita Alexandrov a Mackenzie MacEachern z brejkových situací. Za Chicago se prosadili Lukas Reichel, Joey Anderson a po asistenci Mrázka snížil na 3:4 individuální akcí MacKenzie Entwistle.

Skóre uzavřel Jake Neighbours, který zůstal před Mrázkem sám a bekhendovou kličkou pojistil výhru St. Louis. V dresu vítězů nastoupil Jakub Vrána, ale nebodoval.

Kubalík se prosadil z rychlého protiútoku a svým třetím gólem v přípravě snížil v polovině utkání na 2:3. Odstartoval tím obrat Ottawy, která ještě v 54. minutě vedla 4:3, ale závěr patřil Montrealu. Výhru Canadiens 6:4 zpečetil kuriózním způsobem Arber Xhekaj, jehož střela prošla dírou v síti, což odhalily až záběry u videa. Na straně poražených patřil Jiří Smejkal se čtyřmi střelami k nejaktivnějším, ale vyšel naprázdno.

Poslední hrací den přípravy před startem NHL zářil Jack Eichel, který se podílel pěti body (2+3) na výhře Vegas 7:4 v Los Angeles. Zdatně mu sekundoval Jonathan Marchessault (1+3). Obhájce Stanleyova poháru rozhodl ve třetí třetině, kterou ovládl v poměru 4:0.

Matěj Blümel se stejně jako jeho spoluhráči neprosadili v Minnesotě, kde Dallas prohrál 0:4. Domácí vstřelili tři branky v poslední třetině. Filip Gustavsson byl zvolen nejlepším hráčem utkání, ve kterém kryl 22 střel včetně dvou Blümelových pokusů. V sestavě poražených scházel Radek Faksa.

Columbus s Davidem Jiříčkem v obraně otočil ve Washingtonu zápas třemi góly ve třetí třetině a vyhrál 4:2. Vítěznou branku vstřelil Adam Fantilli, trojka letošního draftu.

Přípravné zápasy před NHL
Los Angeles - Vegas 4:7 (3:2, 1:1, 0:4)
Branky: 2. Kopitar, 5. M. Roy, 9. Arvidsson, 36. Fiala - 49. a 60. Eichel, 6. Barbašov, 20. Stephenson, 27. Theodore, 44. N. Roy, 50. Marchessault.
Arizona - Anaheim 7:1 (1:0, 4:0, 2:0)
Branky: 13. Dumba, 21. Durzi, 24. O'Brien, 28. McBain, 37. Cooley z tr. střílení, 47. Bjugstad, 57. Crouse - 50. Minťukov. KAREL VEJMELKA odchytal za Arizonu celý zápas, inkasoval jeden gól z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 96,7 procenta. Hráno v Tucsonu.
Florida - Tampa Bay 2:4 (2:2, 0:1, 0:1)
Branky: 12. Lomberg, 18. Luostarinen - 3. Jeannot, 18. Cirelli, 33. Hagel, 41. Point.
Minnesota - Dallas 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Branky: 11. Middleton, 43. Merrill, 47. Kaprizov, 52. Rossi.
Detroit - Toronto 4:3 (0:0, 3:2, 1:1)
Branky: 38. Larkin, 40. Chiarot, 40. Veleno, 46. Sprong - 28. Ellis, 31. T. Miller, 59. Lafferty.
Washington - Columbus 2:4 (0:0, 2:1, 0:3)
Branky: 27. Carlson, 31. Ovečkin - 25. Jenner, 47. Sillinger, 57. Fantilli, 60. Laine.
Ottawa - Montreal 4:6 (1:2, 1:1, 2:3)
Branky: 2. Kelly, 30. KUBALÍK, 47. Järventie, 47. Greig - 1. Slafkovský, 15. Pezzetta, 29. Suzuki, 54. Monahan, 57. Caufield, 58. Xhekaj.
St. Louis - Chicago 5:3 (2:1, 2:2, 1:0)
Branky: 6. a 30. Thomas, 4. Alexandrov, 28. MacEachern, 42. Neighbours - 15. L. Reichel, 31. J. Anderson, 33. Entwistle (MRÁZEK). PETR MRÁZEK odchytal za Chicago celý zápas, inkasoval pět branek z 23 střel a úspěšnost zásahů měl 78,3 procenta.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.