Ani Jamesových 43 bodů nestačilo, Cleveland prohrál v prodloužení

MEMPHIS

Ani 43 bodů a 13 doskoků LeBrona Jamese neodvrátilo v NBA úterní porážku basketbalistů Clevelandu v Memphisu. Cavaliers prohráli 109:111 po prodloužení, které rozhodl koš Mika Conleyho tři sekundy před koncem. Domácího rozehrávače se při samostatné akci marně snažil zastavit i obrovitý pivot Shaquille O'Neal.

Basketbalista Memphisu Marc Gasol (vpravo) marně brání LeBrona Jamese z Clevelandu.

"Jen jsem se chtěl dostat co nejblíž ke koši. Měl jsem docela štěstí, i ta střela mi tam nakonec spadla," prohlásil Conley.

James, který si v Memphisu vylepšil své střelecké maximum v tomto ligovém ročníku, se ještě v poslední vteřině pokusil střelou zdálky strhnout výhru na stranu vedoucího celku Centrální divize, ale trefil jen obroučku. Cavaliers tak poprvé po čtyřech vítězných zápasech neuspěli, porazilo je přitom nejslabší mužstvo Jihozápadní divize.

Druhou výhru v sezoně, první venku, si po rekordně nepovedeném startu připsali New Jersey Nets. Ti zvítězili v Chicagu 103:101, jejich nejlepším střelcem byl jednadvacetiletý pivot Brook Lopez s 25 body.

Naopak už poosmé za sebou uspěl Boston, který zdolal Milwaukee 98:89. Domácímu Rajonu Rondovi unikl triple-double o jediný doskok, všech 11 bodů přitom nastřílel v závěrečné čtvrtině, do níž ještě soupeři vstoupili za nerozhodného stavu.

NBA:
Boston - Milwaukee 98:89, Charlotte - Denver 107:95, Chicago - New Jersey 101:103, Dallas - Phoenix 102:101, LA Clippers - Orlando 86:97, Memphis - Cleveland 111:109 po prodl., New Orleans - Sacramento 96:94, Toronto - Minnesota 94:88.