Jindřichův Hradec - Ostrava 76:61Basketbalisté Jindřichova Hradce opět překvapili

Basketbalisté Jindřichova Hradce pokračují v lize v překvapivých výkonech a Ostravu porazili i v druhém vzájemném utkání v sezoně. V dnešní dohrávce 21. kola Novou huť zdolali 76:61. V úvodních dvou ročnících mezi elitou přitom Lions nevyhráli nad Ostravou ani jednou.

Jindřichův Hradec dnes navázal na listopadovou výhru v Ostravě 69:64 a v tabulce se dotáhl na pátou Opavu. Domácí vedli už po první čtvrtině o 11 bodů. Ve třetí desetiminutovce se soupeř přiblížil na rozdíl tří bodů, ale Jihočeši opět odskočili. V poslední čtvrtině Ostrava snížila manko ještě na pět bodů, Lions ale znovu soupeři utekli.

Výborný výkon podal v dresu vítězů zkušený Zuzák, jenž k 14 bodům přidal 11 doskoků. Ostrava se tentokrát nemohla opřít o Američana Rohdeho, jeden z nejlepších střelců NBL dal jen čtyři body.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 21. kolo:
Jindřichův Hradec - Ostrava 76:61 (24:13, 42:34, 61:44)
Nejvíce bodů: Robinson 21, Autrey 16, Zuzák 14 - Dougherty 21, Číž 10, Zbránek 8. Fauly: 24:17. Trestné hody: 9/8 - 21/15. Trojky: 6:4. Doskoky: 42:38.
1.Nymburk871726:60387,5
2.Děčín201641609:146480,0
3.Pardubice201461717:162870,0
4.Prostějov201371758:163765,0
5.Opava201191603:154355,0
6.Jindřichův Hradec201191695:169855,0
7.Ústí nad Labem2010101640:167550,0
8.Svitavy209111547:160445,0