Basketbalisté Nymburka prohráli ve 4. kole Ligy mistrů doma s PAOK Soluň 71:75

Basketbalisté Nymburka prohráli ve 4. kole Ligy mistrů doma s PAOK Soluň 71:75, přestože na začátku čtvrté čtvrtiny vedli už o 15 bodů. Připsali si tak druhou porážku a klesli ve skupině E na třetí místo za svého dnešního soupeře, který má stejnou bilanci. Přitom pokud by svěřenci trenéra Aleksandera Sekuliče dobře rozehraný zápas udrželi, zajistili by si s předstihem účast minimálně v kvalifikace o osmifinálovou skupinu pro celky ze druhých a třetích míst právě na úkor PAOK.

Basketbalisté Nymburka prohráli ve 4. kole Ligy mistrů doma s PAOK Soluň 71:75, přestože na začátku čtvrté čtvrtiny vedli už o 15 bodů. Na snímku zleva Petr Benda, Vojtěch Hruban a Demetre Rivers z týmu ERA Basketball Nymburk

Pod výhru řecké celku, který doma s Nymburkem prohrál košem v poslední vteřině 83:84, se podepsal 22 body, sedmi doskoky a čtyřmi asistencemi Malcolm Griffin. Nejlepším střelcem domácích byl tradičně Jerrick Harding se 17 body. Další zápas čeká Nymburk v úterý 7. prosince v bosenském Laktaši proti Igokee.

V úvodu se o body Nymburka starali jen Demetre Rivers a kapitán Vojtěch Hruban, kteří dali po pěti. Až na konci páté minuty začal produkci dalších Gorjok Gak, jenž odstartoval také sedmibodovou šňůru domácích, po které se utrhli do náskoku 17:12. Podíleli se na ní i trojkou Colbey Ross a průnikem zakončeným smečí Hruban.

PAOK ale odpověděl stejně dlouhou sérií a přetahovaná o vedení pokračovala. Před polovinou druhé čtvrtiny opět Nymburk šňůrou 7:0 utekl do šestibodového náskoku, ale řecký celek vzápětí otočil z 33:27 na 35:33. Do pauzy šli domácí ve vyrovnané bitvě s tříbodovým náskokem i díky Riversově koši s klaksonem.

Po pauze Nymburk předvedl nástup se skóre 10:2 a dostal se do vedení o 11 bodů. PAOK si nevěděl s rychlou hrou domácích rady a navíc se mu přestalo dařit i střelecky. Ve 29. minutě trojkou zajistil třináctibodový náskok Jerrick Harding, který kvůli menšímu zranění ramena vynechal poslední dvě utkání v domácí lize a opět se vrátil jako jeden z bodových lídrů.

Na startu závěrečné čtvrtiny na Riversovu trojku a největší rozdíl v utkání 15 bodů odpověděli hosté šňůrou 7:0 a následně další dokonce 12:0 otočil stav na 68:66. Nymburk v dramatické koncovce získal díky Hardingovi ještě náskok 71:70, ale Jermaine Love košem a trestným hodem strhl vedení 73:71. Po Hardingově akci a bloku Marvina Jonese sice sudí nejdříve signalizovali technický koš, ale po zhlédnutí videa se vyrovnání nekonalo. Výsledek ještě dovršil šestkami Love.

Basketbalová Liga mistrů - 4. kolo:
Skupina E:
ERA Nymburk - PAOK Soluň 71:75 (21:21, 40:37, 61:49)
Nejvíce bodů: Harding 17, Rivers 16, Hruban 13 - Griffin 22, Jones 18, Carter 12. Fauly: 20:22. Trestné hody: 16/13 - 23/17. Trojky: 6:4. Doskoky: 41:37.
Galatasaray Istanbul - KK Igokea 82:74