Brno - Pardubice 76:82Basketbalisté Pardubic zdolali Brno až zlepšením v závěru

Basketbalisté ligového nováčka z Brna sahali po třetí výhře v nejvyšší soutěži, v utkání 17. kola ale nakonec doma podlehli Pardubicím 76:82. Třetí celek tabulky otočil skóre až v poslední čtvrtině.

Podobným způsobem zvítězil také Kolín ve Svitavách, které rovněž před závěrečnou desetiminutovkou vedly o čtyři body, ale nakonec prohrály 76:79. Doma uspěla jen Opava, která deklasovala Jindřichův Hradec 101:63.

Favorizovaní Opavané i bez zraněného Klečky neponechali nic náhodě a od úvodní minuty soupeře jasně přehrávali. Navíc Jihočeši selhali střelecky, takže utkání mělo jednoznačný průběh. V závěrečné části domácí prostřídali a hra se poměrně vyrovnala, ale stovku si Jindřichův Hradec nakonec stejně odvezl.

17. kolo basketbalové ligy mužů:
Svitavy - Kolín 76:79 (15:17, 34:40, 58:54)
Nejvíce bodů: Kornowski 24, Kyles 23, Macela 9 - Mitchell 20, Zuzák 15, Ličartovský 14, Lewis 11. Rozhodčí: Hruša, Kapl, Kapaňa. Trestné hody: 28/16 - 24/16. Fauly: 22:26. Trojky: 6:11.
Opava - Jindřichův Hradec 101:63 (28:18, 53:32, 74:44)
Nejvíce bodů: Šiřina 23, Blažek 17, Kramný 13, Gniadek 12, Sokolovský 10 - Tracey 14, Ringgold 9, Fröhde 8. Rozhodčí: Paulík, Kurz, Večeřa. Trestné hody: 35/25 - 24/11. Fauly: 27:29. Trojky: 12:6.
Brno - Pardubice 76:82 (23:22, 47:40, 62:58)
Nejvíce bodů: Cvetinovič 17, Marič a Zachrla po 13 - Bohačík 19, Nelson 13, Kotas a Sanders po 11. Rozhodčí: Dolinek, Hošek, Holubek. Trestné hody: 19/15 - 25/17. Fauly: 26:24. Trojky: 7:5.
1.Nymburk770618:402100,0
2.Prostějov161241287:111075,0
3.Pardubice161151324:120968,8
4.Děčín14951137:104364,3
5.Opava161061322:121362,5
6.Ústí nad Labem15961155:117860,0
7.Ostrava15871212:120053,3
8.Kolín166101198:125637,5