Šoproň - USK Praha 53:64 Basketbalistky USK porazily Šoproň a v Eurolize slaví třetí místo

Šoproň

Basketbalistky USK Praha obsadily na závěrečném turnaji Evropské ligy třetí místo. V dnešním utkání o bronz si poradily 64:53 s domácí Šoproní. Pro pražský klub je to po celkovém triumfu z roku 2015 druhý nejlepší výsledek v soutěži. Finále patřilo obhájkyním z Jekatěrinburgu, které deklasovaly 91:67 Kursk.

Do zápasu o bronz lépe vstoupily hráčky USK a v úvodní čtvrtině si vypracovaly až šestibodový náskok. Jenže po sérii nepřesností a několika zahozených vyložených střeleckých příležitostech dovolily domácím snížit na rozdíl jediného bodu. Pražanky poté výrazně zpřesnily hru a vypracovaly si až čtrnáctibodový náskok, ale do kabin se nakonec šlo za stavu 38:31.

Stejně jako v semifinále s Kurskem basketbalistkám USK hrubě nevyšla třetí čtvrtina, ve které nestačily nasazení Šoproně a do závěrečného dějství vstupovaly pouze s dvoubodovým náskokem. Další drama ale české mistryně nedovolily a v poslední čtvrtině dostaly zápas zpátky pod kontrolu.

Zásluhu na vítězství měly především Isabelle Harrisonová a Alyssa Thomasová, které zaznamenaly double double. Harrisonová měla bilanci 12 bodů a 14 doskoků, Thomasová si připsala 13 bodů a 15 doskoků. Nejlepší střelkyní USK byla s 14 body Valeriane Ayayiová.

Hráčky USK se ve Final Four představily počtvrté za posledních pět let. Jejich jediným dosavadním medailovým úspěchem byl triumf z roku 2015, kdy se závěrečný turnaj uskutečnil v Praze. O bronz si v Eurolize neúspěšně zahrály také v sezonách 2015/2016 a 2016/2017.

Ve finále nedal Jekatěrinburg šanci Kursku a připsal si třetí euroligový triumf za poslední čtyři roky. Celkem má ruský velkoklub na kontě v Evropské lize čtyři tituly. Kursk, který si v semifinále poradil s USK, naopak po předloňském úspěchu další vítězství nepřidal.

Final Four Evropské ligy basketbalistek v Šoproni:
O 3. místo:
Šoproň - USK Praha 53:64 (15:16, 31:38, 46:48)
Nejvíce bodů: Crvendakičová a Turnerová obě 12, Dupreeová 9 - Ayayiová 14, Thomasová 13, Harrisonová 12. Fauly: 16:17. Trestné hody: 15/6 - 13/5. Trojky: 3:3. Doskoky: 42:41.