Basketbalistky USK prohrály v Salamance o šest bodů

SALAMANCA

Basketbalistky USK Praha ve středečním zápase Evropské ligy prohrály na palubovce španělské Salamanky 68:74. Pražanky sice ještě těsně před koncem vedly a měly na dosah druhou výhru v soutěži, ale nakonec neodolaly náporu domácího týmu. Pražanky sehrají další zápas příští čtvrtek doma proti maďarské Pécsi.

Vysokoškolačky v Salamance sehrály zápas dvou rozdílných poločasů s nešťastným koncem, závěr utkání připomínal první vzájemný duel z listopadu na Folimance, kdy Španělky vyhrály díky výborné koncovce o devět bodů.

Úvod dnešního duelu se českým vicemistryním vůbec nepovedl, problémy jim dělaly stejně jako v úvodním duelu pivotky Powellová s Ohldeovou. Pět minut před poločasem hostující tým ztrácel už třináct bodů, ale pak nasadil k velké stíhací jízdě.

V dresu USK se rozehrála hlavně nová posila Farrisová a ve 32. minutě šly Pražanky poprvé v zápase dokonce do vedení, které držely více než dvě minuty. Pak se skóre přelévalo ze strany na stranu, USK zlomila laciná chyba půlminuty před koncem, kdy se tým dopustil zbytečné ztráty a po následném úmyslném faulu a proměněných šestkách Salamanca odskočila na rozhodující rozdíl.

Trenér USK Lubor Blažek litoval těsné porážky. "Byl to super zápas, ale za to si bohužel výhru nekoupíme. Rozhodla naše chyba půl minuty před koncem, pak jsme už nestihli s výsledkem nic udělat. Ale cením si toho, že holky dřely i za stavu, kdy hodně prohrávaly. Zabraly, rvaly se až do konce, ale ten závěr jsme opět neustáli," řekl ČTK Blažek.