Boston - Milwaukee 109:86Stav série 1:1Boston srovnal krok s Milwaukee, Morant pomohl 47 body k výhře Memphisu

Basketbalisté Bostonu využili ve druhém utkání druhého kola play off NBA výhodu domácího hřiště, porazili Milwaukee jasně 109:86 a srovnali stav série na 1:1. Zazářili především Jaylen Brown s 30 a Jayson Tatum s 29 body, když proměnili šest, respektive pět trojek. Vyrovnal také Memphis, jenž v dramatické koncovce porazil Golden State 106:101 i díky 47 bodům hvězdného rozehrávače Ja Moranta.

Al Horford z Bostonu se snaží skórovat v duelu s Milwaukee.

Boston v utkání ani jednou neprohrával, naopak vedl až o 26 bodů a v poločase měl náskok 65:40. Přesto většinu duelu točil trenér Ime Udoka sestavu sedmi hráčů a lavička dostala prostor až na poslední dvě minuty. Dalších 21 bodů přidal Grant Williams, jenž stejně jako Brown proměnil šest trojek.

Celtics tak odčinili úvodní porážku. "Tohle je play off. Tak to prostě je, nemůžeme se nechat rozhodit prvním zápasem. Ne, teď jsme naopak diktovali tempo od úvodního rozskoku," těšilo Browna. Boston proměnil 20 ze 43 trojek, Bucks, oslabení o zraněného Khrise Middletona, naopak trefili jen tři z 16.

Kromě tří lídrů Celtics byl vidět také veterán Al Horford, jenž nasbíral 11 bodů i 11 doskočených míčů. Marcus Smart nenastoupil kvůli naraženému boku. Hosty táhl lídr Janis Adetokunbo s 28 body, devíti doskoky a sedmi asistencemi, 19 bodů přidal Jrue Holiday.

Memphis otočil v závěru

Daleko větší drama nabídl duel Memphisu s Golden State, v němž domácí tým využil horší střelecké úspěšnosti hostů a zvítězil 106:101. Hvězdou utkání byl mladý rozehrávač Ja Morant, jenž nasbíral 47 bodů, když trefil 15 z 31 střel včetně pěti trojek a 12 ze 13 šestek, navíc přidal i osm asistencí.

Kromě toho měl Morant na kontě osm doskoků a tři získané míče, za víc než 40 a půl minuty naopak ztratil jen dva. Sekundoval mu Ziaire Williams se 14 body, 12 bodů přidal Jaren Jackson Jr. Grizzlies ve výsledku nevadilo, že soupeři povolili o 10 asistencí (17:27) či 18 bodů zpod koše (42:60) více.

Ještě čtyři minuty před koncem utkání vedli Warriors o čtyři body, zbytek duelu ovšem domácí ovládli 15:6. Morant se postaral o všech 15 bodů. Se dvěma odehranými duely s alespoň 45 body před dovršením 23. narozenin se navíc zařadil k legendám ligy: dokázali to kdysi také LeBron James a Kobe Bryant.

Warriors v utkání odešla hlavní zbraň - střelba za tři body. Tým trefil jen sedm z 38 střel, z toho Stephen Curry tři z 11, Klay Thompson dvě z 12, Andrew Wiggins jednu ze sedmi a Jordan Poole jednu ze šesti. Curry i tak nasbíral 27 bodů, devět doskoků a osm asistencí, Jordan Poole nastřílel z lavičky 20 bodů.