Utah - LA Lakers 123:75Bryant zažil v NBA proti Utahu nejtěžší porážku v kariéře

Basketbalisté Utahu porazili v pondělním utkání NBA Los Angeles Lakers 123:75 a připravili Kobemu Bryantovi nejtěžší debakl v jeho končící kariéře. Rozdíl 48 bodů znamená také vyrovnání rekordní porážky v historii losangeleského klubu. U předloňského propadáku v derby s Clippers (94:142) Bryant kvůli zranění chyběl.

Kobe Bryant se snaží vypíchnout míč Rodneymu Hoodovi z Utahu.

O play off bojující tým Jazz vedl po necelých pěti minutách 17:2 a jeho náskok dále narůstal. Lakers si v obraně nevěděli rady hlavně s Rodneym Hoodem, jenž za první poločas stihl 30 bodů včetně osmi trojek. Ve druhé půli ho bránil sedmatřicetiletý Bryant tak, aby se vůbec nedostal k míči.

"Kobe to bral jako výzvu. Je to ostuda, že takovou výzvu musí vzít náš nejstarší hráč. Hodně to o Kobem vypovídá," řekl trenér Lakers Byron Scott.

Utah drží v Západní konferenci sedmé místo a má náskok jedné výhry před Houstonem a Dallasem. Právě Dallas Mavericks se udrželi na dostřel díky vítězství 97:88 v Denveru. Podílelo se na tom sedm dvouciferných střelců, které vedl J.J. Barea s 18 body a 11 asistencemi.

Russell Westbrook si připsal už šestnáctý triple double v sezóně a pomohl Oklahomě k výhře 119:100 nad Torontem. Westbrook nasbíral 26 bodů, 12 asistencí a 11 doskoků. V březnu to byl už jeho sedmý triple double. K osmé výhře Thunder v řadě přispěl i Kevin Durant s 34 body.