České házenkářky Knedlíková a Jeřábková slaví triumf v Lize mistryň

Házenkářka Jana Knedlíková je popáté vítězkou Ligy mistryň. Její spoluhráčka Markéta Jeřábková se po finálovém vítězství Kristiansandu nad Györem 33:31 radovala ze zisku cenné trofeje poprvé.

Házenkářka Kristiansandu Jana Knedlíková slaví branku.

Jeřábková byla vyhlášena nejužitečnější hráčkou závěrečného turnaje. Šestadvacetiletá házenkářka byla se sedmi brankami nejlepší střelkyní finálového zápasu, v sobotním semifinále proti Metám dala dokonce 12 gólů. O šest let starší Knedlíková skórovala ve finále pětkrát.

Knedlíková vyhrála s norským klubem prestižní soutěž už před rokem. Předtím třikrát slavila v dresu Györu, který dnes pomohla porazit. Jeřábková si připsala triumf v Lize mistrů hned ve své první sezoně v Kristiansandu po příchodu z Německa.

Final Four házenkářské Ligy mistryň v Budapešti:
Finále Györ - Kristiansand 31:33 (13:15) - za vítěze Jeřábková 7 branek, Knedlíková 5.
O 3. místo Mety - Esbjerg 32:26 (18:12).