Hlavní obsah

Perušič, Schweiner - Janus, Tidžan 18:21, 17:21Čeští beachvolejbalisté skončili v Soči po porážce s Katařany devátí

29. 5. 2021 9:08Aktualizováno 29. 5. 2021 9:45

Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner po hladkém postupu ze základní skupiny prohráli na čtyřhvězdičkovém turnaji Světového okruhu v Soči ve 2. kole play off a obsadili dělené deváté místo. Nad síly českého dua byli Katařané Šaríf Janus a Ahmed Tidžan, kteří zvítězili 21:18 a 21:17.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Čeští beachvolejbalisté Ondřej Perušič (vlevo) a David Schweiner.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

V duelu čtvrtého a pátého nasazeného týmu se katarskému páru povedla odveta za čtvrtfinálovou porážku 1:2 z březnového turnaje v Dauhá, kde česká dvojice nakonec slavila premiérový triumf na World Tour. Tentokrát měli Janus s Tidžanem od počátku převahu, český pár byl krátce ve vedení jen v úvodu druhého setu a po 35 minutách hry kapituloval po druhém mečbolu.

Do druhého kola postoupili Perušič se Schweinerem přímo po dvou výhrách v základní skupině, v níž neztratili ani set a připsali si i skalp amerického olympijského vítěze Philipa Dalhausera ve dvojici s Nicholasem Lucenou.

Z ruského střediska se teď elitní plážoví volejbalisté přesunou do Ostravy, kde se bude hrát další čtyřhvězdičkový turnaj Světového okruhu v příštím týdnu.

Turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu kategorie 4* v Soči:
Play off - 2. kolo:
Janus, Tidžan (4-Katar) - Perušič, Schweiner (5-ČR) 2:0 (18, 17).

Reklama

Sdílejte článek