Čtrnáctiletý stolní tenista Harimoto podruhé vyhrál World Tour

Kitakjúšú

Čtrnáctiletý stolní tenista Tomokazu Harimoto vyhrál turnaj World Tour v Kitakjúšú a po loňském olomouckém triumfu si připsal na prestižním okruhu druhé prvenství. Mladičký japonský talent porazil na domácí půdě v dramatickém finále Číňana Čang Ťi-kche 13:11 v rozhodujícím sedmém setu.

Čtrnáctiletý stolní tenista Tomokazu Harimoto vyhrál turnaj World Tour v Kitakjúšú.

Harimoto je od loňského srpna nejmladším vítězem akce WorldTour v historii a netají se cílem získat v roce 2020 doma v Tokiu olympijské zlato. V Kitakjúšú se blýskl už ve čtvrtfinále, kde dokázal vyřadit úřadujícího mistra světa a olympijského vítěze ve stolním tenisu Číňana Ma Lunga.

Nejvýše nasazený Němec Timo Boll dnes nenastoupil k semifinálovému duelu kvůli bolestem v krční páteři. Zranění si sedmatřicetiletý hráč přivodil v sobotu a bez boje tak poslal do finále olympijského vítěze z Londýna Číňana Čang Ťi-kche.