Garnett zažil v NBA vítězný návrat do sestavy Bostonu

Po třinácti zápasech se basketbalista Kevin Garnett vrátil do sestavy Bostonu a pomohl úřadujícím šampiónům NBA zvítězit nad San Antoniem 80:77. Opora týmu se po zranění kolena šetřila a odehrála jen necelých patnáct minut, během kterých dala deset bodů.

Už samotná Garnettova přítomnost v týmu byla podle kouče Doka Riverse velkým přínosem. "Je to náš lídr a jeho vůdcovské schopnosti nám na hřišti chyběly," uvedl trenér. Nejlepším střelcem zápasu byl s 25 body Tony Parker, ale prohře Spurs nezabránil.

Dres Miami po absenci v jednom utkání znovu oblékl nejlepší střelec NBA Dwyane Wade, ani jeho 27 bodů však neodvrátilo porážku 88:96 na palubovce New Jersey.

Střelecky zazářil v pátek J. R. Smith z Denveru, který 40 body přispěl k vítězství 116:105 nad Washingtonem.

Němec Dirk Nowitzki zařídil Dallasu výhru 94:92 na hřišti Indiany, když dal rozhodující koš sekundu před koncem. Bránící Jeff Foster mu v úspěšné střele nezabránil. "Snažil jsem se počkat se střelou co nejdéle, udělal pohyb a povedlo se mi od něj odpoutat. Včera jsem odehrál proti Atlantě 45 minut a říkal jsem si, že nohy toho budou mít dost," uvedl Nowitzki.

NBA:
Denver - Washington 116:105, Detroit - LA Clippers 108:90, Golden State - Philadelphia 119:111, Houston - Minnesota 107:88, Indiana - Dallas 92:94, New Jersey - Miami 96:88, New Orleans - Memphis 96:84, New York - Sacramento 94:121, Oklahoma City - Utah 94:101, San Antonio - Boston 77:80, Toronto - Charlotte 89:102.