Hlavní obsah

Halový turnaj na písku v Pelhřimově vyhrály Sluková a Hermannová

6. 11. 2016 17:17

Markéta Sluková s Barborou Hermannovou vyhrály halový turnaj evropské série CEV v plážovém volejbalu v Pelhřimově. Sluková ve finále nastoupila proti své bývalé spoluhráčce Kristýně Kolocové, která v páru s Michalou Kvapilovou prohrála dvakrát 15:21. Mužský turnaj ovládla rovněž domácí dvojice Ondřej Perušič, David Schweiner.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Plážové volejbalistky Markéta Sluková (vpravo) a Barbora Hermannová během přípravy v Praze.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Sluková se po loňském rozpadu úspěšné dvojice postavila poprvé na dvorci proti Kolocové na červnovém mistrovství Evropy ve Švýcarsku. Tam Sluková s Hermannovou zvítězily nad krajankami ve dvou setech a nakonec získaly stříbrné medaile.

Také v pelhřimovské hale vyhrály účastnice olympijského turnaje v Riu, i když po nepovedeném začátku prohrávaly 1:5. Důrazným servisem ale dokázaly nepříznivý vývoj otočit a druhé sadě naopak od počátku dominovaly. "Povedlo se nám je zatlačit, servis byl naše velká síla," řekla Hermannová České televizi.

Třetí místo obsadila další česká dvojice Martina Bonnerová, Šárka Nakládalová. Perušič se Schweinerem ve finále zvítězili 21:16 a 21:19 nad rakouským párem Daniel Müllner, Florian Schnetzer.

Satelit evropské série CEV v plážovém volejbalu v Pelhřimově:
Muži:
Finále:
Perušič, Schweiner (3-ČR) - Müllner, Schnetzer (4-Rak.) 2:0 (16, 19).
O 3. místo:
Berntsen, Sörum (1-Nor.) - Zemljak, Pokeršnik (5-Slovin.) 2:0 (15, 11).
Ženy:
Finále:
Sluková, Hermannová (1-ČR) - Kolocová, Kvapilová (2-ČR) 2:0 (15, 15).
O 3. místo:
Bonnerová, Nakládalová (11-ČR) - Sinisalová, Ahtiainenová (5-Fin.) 2:1 (-16, 18, 9).

Reklama

 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?