Karviná - Jičín 30:18Házenkáři Karviné si smlsli na Jičínu a dál vládnou lize

Házenkáři Karviné porazili ve 12. kole extraligy Jičín suverénně 30:18 a po šestém vítězství v řadě vedou tabulku o bod před Plzní. Západočeši zachránili výhru 28:27 nad Kopřivnicí až v poslední minutě.

Úřadující šampioni z Karviné, kteří mají kvůli startu v Poháru EHF odehráno o zápas méně, hráli s Jičínem vyrovnaný duel jen do 13 minuty. Pak čtyřbrankovou sérií soupeři odskočili a náskok postupně navyšovali. K výbornému výkonu se navíc rozchytal brankář Nemanja Marjanovič a Karviná hosty deklasovala o 12 branek.

Plzeň se naopak po hladkém průběhu prvního poločasu musela o vítězství obávat do poslední chvíle. Domácí po přestávce prohospodařili až pětibrankový náskok a minutu před koncem o gól prohrávali. Pak ale Stehlík ze sedmičky vyrovnal a půl minuty před koncem rozhodl o čtvrté výhře v řadě Chmelík.

Extraliga házenkářů - 12. kolo:
Karviná - Jičín 30:18 (16:10)
Nejvíce branek: Nedoma 5, Monczka 5/3, Solák, Piatek a Chudoba po 4 - Drbohlav a Kovařík po 4, Kostelecký 3.
Plzeň - Kopřivnice 28:27 (17:14)
Nejvíce branek: Stehlík 11/5, Douda 4, Šafránek 3 - Střelec 7/5, Gřes a Čadra po 5.