Fivers Margareten - Karviná 34:28, na sedmimetrové hody 2:4Házenkáři Karviné v Evropském poháru postoupili po sedmičkovém rozstřelu

Házenkáři Karviné promarnili v odvetě 2. kola Evropského poháru na hřišti rakouského týmu Fivers Margareten šestigólový náskok z domácího utkání, ale nakonec vybojovali postup v sedmičkovém rozstřelu. Lovosice prohrály i druhý duel s Prešovem a vypadly.

Karviná si před týdnem vypracovala solidní náskok díky domácí výhře 32:26 a v odvetě ve Vídni dlouho nic nenasvědčovalo dramatu. Ještě deset minut před koncem čeští vicemistři drželi vyrovnaný stav a kráčeli jednoznačně za postupem, poté se však rakouskému celku povedla šestigólová šňůra a Karviná byla na hraně vyřazení.

Po šedesáti minutách nakonec duel skončil domácím vítězstvím také o šest gólů 34:28 a následovaly sedmimetrové hody. Z nich Fivers skórovali jen dvakrát, a protože všichni čtyři karvinští střelci byli úspěšní, mohou svěřenci trenéra Michala Brůny stále usilovat o zopakování čtvrtfinále z minulé sezony.

Lovosice se vrátily do pohárů po 11 letech a dvakrát podlehly Prešovu, s nímž se v minulé sezoně střetávaly v české extralize. Tatranu minulý týden Lovci doma podlehli 28:32 a na hřišti soupeře utrpěli v odvetě ještě výraznější porážku 26:36.

V neděli čeká domácí odveta házenkáře Brna, kteří si přivezli nadějnou porážku o jeden gól z hřiště italského mistra Fasana.

Evropský pohár házenkářů - odveta 2. kola:
Fivers Margareten - Karviná 34:28 (16:15), na sedmimetrové hody 2:4
Nejvíce branek: Damböck 10, Brenneis 5, Seidl 3, Schuh a Haunold po 3/1 - Harabiš 6/4, Nantl 5, Solák 5/1. První zápas 32:26, postoupila Karviná.