Házenkáři Plzně si poradili s Brnem a v lize vyhráli posedmé za sebou

Házenkáři Plzně v sobotu v osmém ligovém kole porazili 36:23 KP Brno a po sedmé výhře za sebou se posunuli na druhé místo. Na opačném konci tabulky pokračuje nepříznivá série Hranic, které po porážce 25:29 s Novým Veselím prohrálo i osmý zápas v sezoně.

Házenkáři - ilustrační foto.

Plzeň, která jedinou dosavadní porážku zaznamenala v prvním kole s Novým Veselím, o vítězství rozhodla ve druhém poločase. Brno sice nejprve snížilo na rozdíl jediné branky, ale domácí poté odskočili šesti góly za sebou a zlomili soupeřův odpor.

Hranice mohly dlouho pomýšlet i na vítězství. Po poločase vedly 11:10 a vyrovnaný krok s favoritem držely i po přestávce. Nové Veselí ale za nepříznivého stavu 17:18 dokázalo čtyřmi góly za sebou skóre otočit a náskok už udrželo až do konce.

Hranice tak zůstaly bez bodu poslední. Nové Veselí je se ziskem 12 bodů o skóre čtvrté za Lovosicemi. První místo patří s 16 body Karviné, za kterou Plzeň zaostává o dva body.