Házenkářky Mostu prohrály v Bukurešti i pátý zápas v Lize mistryň

Házenkářky Mostu se ani v pátém zápase ve skupině Ligy mistryň nedočkaly vítězství. Na hřišti CSM Bukurešť prohrály české šampionky po nevydařeném prvním poločase 25:40. V tabulce skupiny A jsou bez bodu stále poslední, dosud neporažená Bukurešť je druhá.

házenkářky Mostu na výhru nedosáhly (archivní foto)

Černí andělé nezachytili v Rumunsku úvod zápasu a domácí hráčky si rychle vypracovaly bezpečný náskok. Manko Mostu narostlo po 20 minutách až na 12 gólů a stejným rozdílem pak skončil i první poločas (25:13).

Po přestávce už Severočešky držely se soupeřkami krok a hrály vyrovnaně. Ztrátu z první půle ale snížit nedokázaly, naopak soupeřky třemi góly v posledních minutách rozdíl ve skóre ještě navýšily.

Nejlepší střelkyní Mostu byla s šesti brankami Charlotte Cholevová, Veronika Andrýsková přidala o jeden méně.

Při první účasti mezi elitou před třemi lety obsadily Severočešky ve čtyřčlenné skupině poslední místo s bilancí jedné výhry, remízy a čtyř porážek.