New Orleans - Oklahoma City 100:108 Historicky první duel českých hráčů v NBA se odkládá, Krejčí zůstal na lavičce

Ve středu mohli poprvé v historii proti sobě nastoupit v NBA dva čeští basketbalisté, ale na přímý souboj Tomáše Satoranského s Vítem Krejčím nedošlo. Nováček v elitní lize Krejčí zůstal na lavičce týmu Oklahoma City při výhře 108:100 v New Orleans, v jehož dresu odehrál Satoranský téměř 19 minut. Tahoun reprezentace zaznamenal jeden bod, tři doskoky a dvě asistence. Další možnost k českému duelu bude 15. prosince.

Tomáš Satoranský k vítězství svého týmu nepomohl

Satoranský byl druhým nejvytíženějším náhradníkem New Orleans, ale dostal se jen ke třem střelám z dálky, které netrefil. Proměnil jeden ze dvou trestných hodů.

Pelicans ve druhé čtvrtině vedli až o osm bodů, ale ve třetí části se k náporu nadechla Oklahoma a vybudovala si náskok 21 bodů. Ten sice New Orleans stáhlo až na pět bodů, což neumožnilo v závěru start Krejčího, ale Thunder už výhru uhájili. Luguentz Dort k výhře přispěl 27 body, za domácí měl 33 bodů a 10 doskoků Nickeil Alexander-Walker.

V čele soutěže se drží Golden State Warriors, kteří zdolali Minnesotu 123:110 a k deseti výhrám mají jedinou porážku. Anthony Edwards si 48 body vytvořil nový osobní rekord v NBA, ani to však Minnesotě nestačilo.

Warriors zatím podlehli jen v říjnu Memphisu a nyní si připsali šestou výhru za sebou. Nejvíce k ní přispěl Andrew Wiggins, který proti svému bývalému týmu nastřílel 35 bodů. Steph Curry přidal 25 bodů.

Ve Východní konferenci se o vedení dělí Chicago a Washington, který zvítězil nad Clevelandem 97:94, i když celý druhý poločas prohrával a ztrácel až 10 bodů. Skóre otočil až v posledních 12 vteřinách díky trojce Kylea Kuzmy na 95:94.

Montrezl Harrell měl 24 bodů a 11 doskoků, Kuzma 22 bodů. Chicago díky kolektivnímu výkonu porazilo Dallas 117:107. Mavericks nepomohlo ani 20 bodů, osm doskoků a 10 asistencí Luky Dončiče.

Los Angeles Lakers vybojovali cenné vítězství, když v repríze finále z roku 2020 udolali Miami 120:117 po prodloužení. Přitom stále postrádali svou největší hvězdu LeBrona Jamese a v poslední čtvrtině prohrávali už o devět bodů.

Pak ale zavelel Russell Westbrook a dovedl zápas do prodloužení. V něm Lakers podržel Malik Monk a také pevná obrana, která dovolila Miami v nastavené pětiminutovce jen pět bodů. Westbrook zápas zakončil triple doublem za 25 bodů, 12 doskoků a 14 asistencí.

Nejlepším střelcem Lakers byl s 27 body Monk, Anthony Davis měl 24 bodů a 13 doskoků. Miami doplatilo i na to, že se mu v prvním poločase zranila hlavní hvězda Jimmy Butler, nejlepším střelcem týmu byl s 28 body Bam Adebayo.

Memphis - Charlotte 108:118
New Orleans - Oklahoma City 100:108 (za domácí Satoranský 3 doskoky a 2 asistence)
New York - Milwaukee 100:112
Orlando - Brooklyn 90:123
Phoenix - Portland 119:109
San Antonio - Sacramento 136:117