Lakers pokazili basketbalistům New Orleansu návrat domů

NEW YORK

První zápas od loňského hurikánu Katrina sehráli ve středu v domácí hale v New Orleansu basketbalisté Hornets a ke zklamání fanoušků podlehli Los Angeles Lakers 107:113. Hosty dovedl k výhře nejlepší střelec NBA Kobe Bryant, který dal celkem 40 bodů, z nichž 18 vstřelil v poslední čtvrtině.

První utkání profesionální soutěže v New Orleans od srpnové přírodní katastrofy, která zdevastovala město, sledovalo ve vyprodané aréně, jejíž rekonstrukce si vyžádala deset miliónů dolarů, téměř 18 tisíc diváků. Nepotvrdily se tak obavy majitele klubu George Shinna, že se nenajde dost fanoušků. Z přibližně 465 tisíc obyvatel New Orleans se jich totiž po hurikánu do města vrátilo jen 189 tisíc.

"Bylo to skvělé, jen se špatným koncem," řekl jeden z diváků, který si na zápas odskočil od rekonstrukce zničeného domu svých rodičů. "Byl to dotek normálního života," uvedl fanoušek Hornets. Klub našel v minulých měsících azyl v Oklahoma City, kam se bude vracet ještě i v příští sezóně.

Čtyřicítku nastřílel i Wade

Čtyřiceti body se ve středu v NBA blýskl také Dwyane Wade a byl hlavním strůjcem vítězství Miami nad Washingtonem 118:112. Po dvouzápasové pauze zaviněné zraněným zápěstím potvrdil, že se mu proti Wizards daří, ve třech utkáních v této sezóně nastřílel Washingtonu celkem 115 bodů. Tentokrát dostal Miami 21 sekund před koncem do vedení 114:112 a domácí si už desáté vítězství za sebou nenechali uniknout.

Úspěšný tříbodový pokus Damona Jonese se závěrečnou sirénou přinesl vítězství 98:97 basketbalistům Clevelandu. V Torontu Cavaliers prohrávali necelých pět vteřin před koncem o dva body, dvěma hráči hlídaný LeBron James ale dokázal přihrát volnému Jonesovi, který Clevelandu zajistil čtvrté vítězství za sebou.

Milwaukee bez Jiřího Welsche podlehlo Sacramentu 116:123. Nejlepším střelcem Kings, kteří bojují o poslední místo v play-off Západní konference s Los Angeles Lakers, byl s 36 body Mike Bibby.

Bývalý Welschův tým Boston zvítězil nad Philadelphií 104:101. Hlavním tahounem Celtics byl jako obvykle Paul Pierce, jenž si připsal premiérový triple-double v sezóně, když nasbíral 31 bodů, 12 doskoků a deset asistencí. Pověst klíčového hráče potvrdil v závěrečné minutě a půl, kdy osmi body za sebou zlikvidoval ztrátu Bostonu a dvěma trestnými hody náskok pojistil.

Skvělý závěr předvedl i Houston, který ve třetí čtvrtině smazal sedmnáctibodové manko a nakonec Indianu porazil 103:99. Pivot domácích Jao Ming si 38 body vylepšil letošní střelecké maximum a dokonale zastoupil Tracyho McGradyho, který v závěru třetí čtvrtiny musel na lavičku kvůli bolestem zad.

První triple-double kariéry oslavil Pau Gasol, který pomohl 21 body, 12 doskoky a stejným počtem asistencí Memphisu k výhře nad Seattlem.

Výsledky středečních zápasů NBA
Toronto - Cleveland 97:98, Detroit - Chicago 106:101, Charlotte - Golden State 104:101, Boston - Philadelphia 104:101, Miami - Washington 118:112, New Orleans/Oklahoma City - LA Lakers 107:113, Milwaukee - Sacramento 116:123, Houston -Indiana 103:99, Utah - Minnesota 96:93, Seattle - Memphis 74:99.
2. Utah61303149,2
3. Minnesota60263443,3