Hlavní obsah

Na mistrovství Evropy v plážovém volejbalu budou čtyři české páry

22. 6. 2023 9:57

Na srpnovém mistrovství Evropy v plážovém volejbalu ve Vídni budou startovat čtyři české páry. Kromě obhájců stříbra Ondřeje Perušiče s Davidem Schweinerem se mezi 32 dvojic kvalifikovali také Jakub Šépka s Tomášem Semerádem. Mezi ženami se představí Barbora Hermannová s Marií-Sárou Štochlovou a Markéta Nausch Sluková s Helenou Havelkovou.

Foto: OBO 2023/Vlastimil Vacek, Právo

Ondřej Perušič (čelem) a David Schweiner si z Ostravy vezou čtvrté místo. Ilustrační foto

Článek

Perušičovi se Schweinerem přisoudil středeční los v rakouské metropoli za soupeře ve skupině B italské páry Samuele Cottafava, Paolo Nicolai a Daniele Lupo, Enrico Rossi a španělské bratry Javiera a Alejandra Huertovy.

"V rámci týmů, které jsme si mohli z jednotlivých košů nalosovat, je to los, se kterým bychom si mohli poradit. I vzhledem k tomu, jakou aktuální formu zejména oba italské páry mají," řekl ČTK Perušič. "S Nicolaiem a Cottafavou jsme letos už dvakrát hráli. Oba zápasy jsme dokázali ovládnout v tie-breaku, ale šlo o opravdu těžké duely. Tenhle tým podle mne jednoznačně patří do užší světové špičky," dodal.

Na Šépku se Semerádem čekají další Italové Alex Ranghieri s Adrianem Carambulou či nizozemští mistři světa z roku 2013 Alexander Brouwer s Robertem Meeuwsenem. Hermannová se Štochlovou, jež na předloňském ME v rakouské metropoli skončily při společné turnajové premiéře deváté, se utkají mimo jiné s Italkami Valentinou Gottardiovou a Martou Menegattiovou.

Nejvýše nasazeným protivníkem Nausch Slukové s Havelkovou jsou světové sedmičky a obhájkyně titulu z Mnichova Tina Graudinaová s Anastasijí Samoilovovou z Lotyšska. Nausch Sluková se chystá už na desátý evropský šampionát, zatímco Havelková na první.

Mistrovství Evropy se koná od 2. do 6. srpna.

Reklama

Související témata: