Německo - ČR 75:68Němci byli v přípravě znovu nad síly českých basketbalistů

Wetzlar

Ani čtvrtý přípravný zápas před mistrovstvím Evropy neskončil pro české basketbalisty vítězstvím. Po dvou prohrách s Polskem nestačili podruhé ani na Německo, kterému ve Wetzlaru podlehli 68:75. Nejlepším českým střelcem byl s 16 body Vojtěch Hruban.

Zatímco v pátek Češi prohráli až ve druhé půli, tentokrát v duelu hraném bez diváků nezvládli úvodní poločas. Zejména ve druhé čtvrtině se potýkali s ofenzivou a za pět minut vstřelili pouze čtyři body. Toho Němci využili k navýšení náskoku na dvojcifernou hodnotu.

Ještě krátce po nástupu do druhého poločasu dominovali na palubovce domácí basketbalisté, kteří získali průběžné vedení až o 16 bodů. V tu chvíli ale převzali taktovku čeští hráči, nejdelší bodovou šňůrou utkání snížili až na rozdíl čtyř bodů a vrátili se do zápasu.

Němci si ale poslední čtvrtinu zkušeně pohlídali a opět dotáhli zápas k vítězství. Český tým ztrácel výrazně na doskoku: pod oběma koši získal 24 míčů, zatímco domácí 43.

Přípravné utkání basketbalistů:
Německo - ČR 75:68 (19:15, 43:29, 57:52)
Nejvíce bodů: Schröder 18, Zirbes 14, Schaffartzik 13, Pleiss 10 - Hruban 16, Satoranský 12, Veselý 10. Fauly: 20:26. Trestné hody: 23/18 - 16/13. Trojky: 7:7. Doskoky: 43:24.