Volgograd - Nymburk 96:88 PPNymburk ve VTB lize prohrál ve Volgogradu prodloužení

Basketbalisté Nymburku utrpěli ve VTB lize druhou porážku v sezóně. Ve Volgogradu dnes podlehli domácímu týmu po prodloužení 88:96. V tabulce klesli na čtvrtou příčku.

Basketbalista Nymburka Radoslav Rančík (uprostřed).

Nymburku vedle kapitána Jiřího Welsche chyběl také pivot Julian Vaught, český mistr rychle prohrával 2:12 a soupeře naháněl téměř v celém utkání. Ale osm minut před koncem se po trojce Pavla Houšky hosté ujali vedení a pak svedli se soupeřem vyrovnanou bitvu. Půl minuty před koncem pak přišla další trojka Vojtěcha Hrubana a trestné hody Michaela Dixona, po kterých Nymburk vedl o tři. Jenže D.J. Cooper dokázal v úplném závěru srovnat a poslat zápas do prodloužení.

V něm se český šampión trápil v útoku, přes tři minuty nedal ani koš, pustil soupeře do vedení o devět bodů a porážku už neodvrátil ani trojkou Hruban, což byl jediný koš Nymburku za pět minut prodloužení.

Hruban byl s 22 body nejlepším střelcem českého celku, Dixon přidal 17 bodů a sedm asistencí. Hvězdou utkání byl ale domácí rozehrávač Cooper, který dal 24 bodů sám, k tomu na 14 košů přihrál spoluhráčům a ještě zaznamenal sedm doskoků. Z hlediska užitečnosti to byl čtvrtý nejlepší výkon této sezóny VTB ligy.

Basketbalová VTB liga:
Volgograd - Nymburk 96:88 po prodl. (18:14, 43:36, 66:65, 85:85)
Nejvíce bodů: Johnson 25, Cooper 24, Hamilton 14, Mateiunas 13 - Hruban 22, Dixon 17, Randle 13, Benda a Sant-Roos 10. Fauly: 20:17. Trestné hody: 13/10 - 23/17. Trojky: 12:9. Doskoky: 55:42.