Krasnojarsk - Nymburk 88:92 PPNymburk vydřel v Krasnojarsku výhru ve druhém prodloužení

Krasnojarsk

Basketbalisté Nymburku si ve VTB lize připsali důležité vítězství v boji o play off. Krasnojarsk na jeho hřišti udolali 92:88 ve druhém prodloužení a poskočili na šesté místo v tabulce.

Nymburk ve třetí čtvrtině prohrával o 13 bodů, ale ještě před závěrečnou desetiminutovkou se dotáhl hlavně zásluhou Howarda Sant-Roose. Pak se dokonce dostal do šestibodového vedení, ale domácí stihli srovnat. A když Nymburk nevyužil dva pokusy rozhodnout v normální hrací době, přišlo na řadu prodloužení.

V něm se Nymburk střelecky trápil, ale Michael Dixon pěti body pomohl zařídit druhé nastavení. Hrdinou se stal kapitán Jiří Welsch, který dal tři minuty před koncem klíčovou trojku, na kterou už domácí neměli odpověď, přestože měli několik volných tříbodových pokusů, ovšem vždy minuli.

Basketbalová VTB liga:
Jenisej Krasnojarsk - Nymburk 88:92 po 2. prodl. (21:22, 42:38, 64:62, 76:76, 82:82)
Nejvíce bodů: Kennedy 24, Ohlbrecht 18, James 13 - Sant-Roos 19, Hruban 13, Dixon 12, Welsch 11. Fauly: 30:27. Trestné hody: 29/25 - 36/23. Trojky: 7:5. Doskoky: 53:47.