Loimaa - Nymburk 60:96Nymburk vyhrál ve VTB lize ve Finsku a postoupil do play off

Basketbalisté Nymburka poprvé postoupili do play off VTB ligy. Osmé místo si pojistili hladkým vítězstvím ve Finsku 96:60 nad týmem Bisons Loimaa. Čtyři zápasy před koncem základní části má český mistr na kontě 15 výher a 11 porážek.

Loimaa je v tabulce až třináctá, v Nymburku v prosinci podlehla o 28 bodů a v domácí odvetě přišla o vyhlídky na vítězství prakticky hned v úvodu. První čtvrtinu Bisons prohráli 9:24 a jejich ztráta postupně narostla až na čtyřicet bodů. V mezinárodní lize neuspěli v šestém zápase za sebou.

V českém týmu se nejvíce střelecky dařilo Michaelu Dixonovi, který trefil čtyři trojky a celkem si připsal 20 bodů. Petr Benda dal za první poločas 15 bodů, přičemž proměnil všech sedm střel z pole.

Basketbalová VTB liga:
Bisons Loimaa - Nymburk 60:96 (9:24, 23:46, 40:72)
Nejvíce bodů: Franke 19, Kotti 13, Taylor 10 - Dixon 20, Benda 15, Randle 13, Peterka 10. Fauly: 11:19. Trestné hody: 18/16 - 8/5. Trojky: 4:7. Doskoky: 29:43.