Pardubičtí basketbalisté mají ve čtvrtfinále postupový mečbol

Basketbalisté Pardubic porazili v pátém čtvrtfinálovém utkání play off NBL Ústí nad Labem 99:82 a mají postupový mečbol. Účast v semifinále si mohou zajistit v neděli na soupeřově palubovce. Předchozí duel v Ústí vyhráli Východočeši o dva body.

Zleva Martin Kříž a Eugen Lawrence z Nymburka.

Ústí dnes vedlo po úvodní čtvrtině i díky úspěšné střelbě trojek o tři body, ale domácím se povedlo zápas otočit. "Zlom v utkání přinesl náš vstup do třetí čtvrtiny, kdy jsme natáhli naše vedení k 15 bodům," řekl pardubický kouč Tomáš Bartošek. "Jsme velice rádi jak za výsledek, tak za předvedenou hru," dodal.

Hostům nepomohlo ani 29 bodů Donalda Robinsona.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy mužů - 5. zápas:
Pardubice - Ústí nad Labem 99:82 (25:28, 49:46, 77:67)
Nejvíce bodů: Pandula a Švrdlík po 18, Welsch 12, Nečas a Půlpán po 10 - Robinson 29, Singletary 11, Pecka, Šmíd a Votroubek po 10. Stav série: 3:2.