Play off extraligy volejbalistek začalo hladkou výhrou Liberce

Liberec

Play off extraligy volejbalistek začalo hladkou výhrou favorizovaného Liberce. Nejlepší tým základní části porazil v úvodním čtvrtfinále Přerov 3:0 po setech 25:11, 25:14 a 25:21.

Ilustrační foto

Severočešky se soupeřem, který se jistoty účasti ve vyřazovacích bojích dočkal až v posledním hracím dnu dlouhodobé fáze, neztratily ani set stejně jako v předchozích dvou vzájemných kláních v sezoně. Měly drtivou převahu na smeči, hotovo bylo za 59 minut.

"Hrály jsme s přehledem první dva sety, ale třetí set jsme se už trápily. Soupeř přestal chybovat a my jsme nebyly důsledné a hrály jsme takový profesorský volejbal, ale naštěstí koncovku třetího setu jsme zvládly," řekla liberecká kapitánka Simona Bajuszová. "Škoda, že jsme nehrály celé utkání tak jako třetí set," litovala její protihráčka Sandra Kotlabová.

Druhý zápas je na programu znovu na severu Čech v pátek, kdy se rozběhnou i ostatní série Olymp Praha - Prostějov, Olomouc - KP Brno a Šelmy Brno - Ostrava. Hraje se na tři vítězné zápasy.