Plzeňští házenkáři deklasovali nováčka a vedou extraligu

Plzeň

Házenkáři mistrovské Plzně ve 3. kole extraligy deklasovali nováčka Maloměřice Brno 38:16 a vysoké vítězství je posunulo do čela tabulky o skóre před Duklu. Pražané udrželi stoprocentní bilanci už v sobotu v Hranicích (32:25), na třetí místo se posunul zbylý neporažený tým v soutěži Karviná. Obhájci stříbra po minulé remíze v Jičíně porazili Kopřivnici 32:29.

Plzeňští házenkáři, ilustrační foto

Obhájci titulu zápasu s outsiderem dominovali a už v prvním poločase si vypracovali desetibrankový náskok, poté co závěrečnou dvanáctiminutovku vyhráli 9:1. I s náhradníky po změně stran Talent rozdíl ve skóre navyšoval, nejlepšími střelci byli se šesti góly Slovinec Tim Jenko Bogdanič a Jan Chmelík.

Karvinou dovedl k výhře zejména Marek Monczka, autor deseti gólů. Ještě o dva víc dala v kopřivnickém dresu chilská posila Víctor Donoso, ale příspěvek aktuálního lídra tabulky střelců hostům k úspěchu nepomohl. Favorit po vyrovnaném prvním poločase vedl v závěru až šestibrankovým rozdílem, soupeř v koncovce třemi góly výsledek už jen zkorigoval.