Prostějov porazil v Poháru Challenge Limassol

Basketbalisté Prostějova vstoupili do nového ročníku Poháru Challenge vysokým vítězstvím 109:75 nad kyperským Apollonem Limassol. Hanáci rozhodli o vítězství v úvodním utkání skupiny A v závěru úvodního poločasu, kdy získali sedmibodový náskok.

Po vyrovnaném úvodu se podařil v zahajovací čtvrtině domácímu týmu první trhák. Střelecky se prosazoval Nečas, navíc Prostějov dobře bránil a soupeře nepouštěl do pozic vhodných k zakončení. Už v 6. minutě vedli domácí 17:10 a sedmibodový náskok si udrželi až do konce čtvrtiny.

Hned v úvodu druhé ale prostějovské basketbalisty potkala pětiminutová krize. Chyby v rozehrávce provázel střelecký výpadek a v 16. minutě vedl Limassol 28:24. Před koncem poločasu se ale chytil přesně střílející Crisp a Prostějov rychle otočil vývoj utkání i přesto, že trenér Ježdík musel šetřit Nečase, který měl brzy na kontě tři osobní chyby.

Po změně stran už diktovali tempo basketbalisté Prostějova, kteří svého soupeře přehrávali rychlostí a důrazem v obraně. Střelecky se chytli také Stuchlý a hlavně Butler, kterému se dařila střelba z tříbodového území. Z pěti pokusů pouze jednou minul. Limassol se také pokoušel držet krok střelbou trojek, ale na rozdíl od domácích hráčů postrádal přesnost. V závěrečné čtvrtině dostalo utkání už zcela jednoznačný charakter, neboť Limassol fyzicky odpadl.

Výsledek:
BK Prostějov - Apollon Limassol 109:75 (24:17, 43:36, 70:59).
Nejvíce bodů:
Butler 24, Crisp 17, Stuchlý 13, Nečas 11 - Oden 18, Shelton 16, Damjanovič 13, Tomeljak 11. Trestné hody: 17/12 - 32/22. Fauly: 25:17. Trojky: 13:5. Diváci: 1700.