Spasitel Bryant zachránil Lakers před porážkou s Utahem

NEW YORK

Basketbalisté Los Angeles Lakers vstoupili do druhého kola play off NBA vítězstvím 104:99 nad Utahem. V utkání, v němž ve čtvrté čtvrtině promarnili pohodlné vedení, zachránil obhájce titulu 31 body Kobe Bryant.

Kobe Bryant nebyl v zápase s Utahem k udržení.

Hosté z Utahu ještě v třetí čtvrtině prohrávali o 12 bodů, nicméně dokázali vývoj otočit a čtyři minuty před koncem měli o čtyři body navrch. Pak však začal úřadovat kanonýr Bryant, jenž favoritovi vrátil vedení - 11 ze svých 31 bodů nastřílel právě v závěrečných čtyřech minutách.

Nejlepšího hráče loňského finále NBA podpořil 25 body a 12 doskoky Pau Gasol. Jazzmany táhl 24 body Deron Williams.

V nedělním odpoledním utkání teprve ukončili svou sérii prvního kola hráči Atlanty a Milwaukee. Domácí Hawks vyhráli sedmý zápas jasně 95:74 a v druhém kole je čeká Orlando.