Gent - Kladno 3:2Volejbalisté Kladna prohráli z mečbolu úvodní duel v Poháru CEV

Volejbalisté Kladna vstoupili do Poháru CEV porážkou 2:3 na hřišti Gentu. Při návratu na evropskou scénu po čtyřech letech prohrál český klub úvodní duel 1. kola po těsném závěru 14:16 v tie-breaku, poté co ve čtvrtém setu neproměnil mečbol. O  postup do osmifinále, kde už je Karlovarsko, zabojují Středočeši příští týden v domácí odvetě.

V Gentu dnes po ztrátě úvodního setu 22:25 Kladno otočilo na 2:1, když další dva sety vyhrálo 25:17 a 25:21. Ve čtvrté sadě ale hosté nevyužili za stavu 24:23 mečbol, domácí ji vybojovali 27:25 a vynutili si tie-break. V něm měl Gent od počátku navrch a Kladno už duel nezachránilo, přestože od stavu 12:14 odvrátilo dva mečboly.

Odveta je na programu 1. listopadu od 18:00. Díky výjimce ji kladenský tým odehraje před domácím publikem v hale Na Sletišti. V  případě postupu by Orli narazili na tým ze třetího místa druhé kvalifikační skupiny o Ligu mistrů. Kladno se v evropských pohárech naposledy představilo v sezoně 2019/2020, kdy byl nakonec Vyzývací pohár kvůli koronavirové pandemii zrušen.