Budučnost Podgorica - Fenerbahce Istanbul 65:89 Veselý se dalším parádním výkonem podílel na výhře Fenerbahce

Jan Veselý byl v Evropské lize opět lídrem basketbalistů Fenerbahce Istanbul a turecký tým si po vítězství 89:65 na palubovce Budučnosti Podgorica upevnil vedení v tabulce. Český pivot stejně jako v úterý ve šlágru proti CSKA Moskva nastřílel 19 bodů, s devíti zisky odražených míčů byl i nejlépe doskakujícím hráčem zápasu. Vše stihl za necelých 23 minut hry. Dvanáct bodů dal ve třetí čtvrtině, do té poslední už nenastoupil.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih utkání Podgorica - FenerbahceVideo: sntv

Fenerbahce v Eurolize vyhrálo podesáté za sebou, jedinou porážku utrpělo v říjnu v derby s Efesem. Spolu s domácí soutěží, ve které Veselého tým Efesu prohru vrátil, byť až po prodloužení, trvá vítězná šňůra Fenerbahce už 17 zápasů.

Dvanáct bodů Ondřeje Balvína naopak Gran Canarii na úspěch nestačilo. Španělský tým prohrál na palubovce Olympiakosu Pireus 77:98.

Evropská liga basketbalistů - 14. kolo:
CSKA Moskva - Anadolu Efes Istanbul 102:84
Budučnost Podgorica - Fenerbahce Istanbul 65:89 (za hosty Veselý 19 bodů, 9 doskoků, 1 asistence)
Olympiakos Pireus - Gran Canaria 98:77 (za hosty Balvín 12 bodů, 3 doskoky, 1 asistence)
Baskonia Vitoria - FC Barcelona 70:77
1.Fenerbahce Istanbul141311189:105727
2.CSKA Moskva141131243:114725
3.Real Madrid131121167:100324
4.Anadolu Efes Istanbul14951227:115623
5.Olympiakos Pireus14951134:107623
6.FC Barcelona14771063:108721
7.Bayern Mnichov13761042:104220