Karlovarsko - Trentino 1:3Volejbalisté Karlovarska znovu získali v Lize mistrů set

Volejbalisté Karlovarska získali i ve čtvrtém odehraném utkání základní části Ligy mistrů jeden set. Po třech prohrách 1:3 v prvním turnaji skupiny E dnes v odvetách hraných v německém Friedrichshafenu podlehli 1:3 suverénům z italského Trentina po setech 22:25, 25:23, 20:25 a 22:25.

Ilustrační foto.

Posledním soupeřem Západočechů bude ve čtvrtek od 17:30 Novosibirsk. Z pěti skupin postoupí do čtvrtfinále vítězové a tři nejlepší týmy z druhých míst.

Hráči Karlovarska s favoritem v úvodu rychle prohrávali a místo Keeminka přišel na nahrávku Ticháček. Povedlo se mu rozhýbat útok a stáhnout čtyřbodovou ztrátu. Po esu Luxe se Karlovarsko dokonce dostalo do vedení 16:15, které mu ale dlouho nevydrželo. Od stavu 18:18 italský tým set rozhodl třemi body v řadě.

Svěřencům Jiřího Nováka se vydařil začátek druhé sady a díky servisům Poláka Wieseho a nahrávače Ticháčka vedli 8:3. Drželi si pětibodový náskok, soupeř sice srovnal na 20:20, ale český tým vzápětí i díky bloku univerzála Indry vybojoval za stavu 24:21 tři setboly. Ten třetí využil Wiese šikovně technickou smečí.

Ve třetím a čtvrtém setu Trentino rozhodlo lepším příjmem a razantnějším útokem. Italský celek táhl s dvaceti body nejvíce skórující hráč utkání Nizozemec Abdel-Aziz. V týmu Karlovarska měli Indra a Slovák Lux 14 bodů.

V úterý mělo Karlovarsko nastoupit proti Friedrichshafenu, ale domácí celek kvůli několika případům koronaviru v týmu ze soutěže odstoupil. Všechny tři zápasy německého mistra proto byly zkontumovány 3:0 ve prospěch soupeřů. Karlovarsko si díky tomu připsalo první výhru ve skupině.