USA - Korea 3:1 Volejbalistky USA ztratily na MS první set, vzala jim ho Korea

Tokio

Volejbalistky USA poprvé ztratily na mistrovství světa v Japonsku set. V utkání s Koreou prohrávaly svěřenkyně trenéra Karche Kiralyho 0:1, další sady však zvládly a udržely první místo ve skupině C. Obhájkyně titulu si tak už po třetím z pěti zápasů zajistily postup do další fáze turnaje, totéž se podařilo Rusku, Itálii a Číně.

Korea, která na letošním MS ještě nevyhrála, předčila favorizované Američanky na podání i na bloku, nejplatnější hráčkou zápasu byla autorka 26 bodů Pak Čon-ka. Od druhé sady se však převaha přestěhovala na stranu USA. "Soupeřky hrály s nesmírnou bojovností, snažily se nás servisem zatlačit do defenzivy, ale náš tým na to dokázal najít odpověď," řekl Kiraly.

Rusky po minulém trápení s Thajskem tentokrát porazily Ázerbájdžán hladce 3:0. Týmy Itálie a obhájkyň stříbrných medailí z Číny ve skupině B ještě neztratily set, naopak někdejší šampionky z Kuby na první úspěch stále čekají.