Hlavní obsah

Česko - Peru 3:1Volejbalistky zdolaly Peru a jsou v semifinále boje o Ligu národů

29. 6. 2019 8:21Aktualizováno 29. 6. 2019 10:39

České volejbalistky porazily ve druhém duelu kvalifikace o Ligu národů v Limě domácí Peru 3:1 na sety, vyhrály skupinu a v semifinále je čeká Argentina. Druhou dvojici tvoří Kanada a Chorvatsko, do elitní Ligy národů se kvalifikuje pouze vítěz turnaje, který vzejde z nedělního finále.

Foto: Radek Petrášek, ČTK

Radost českých volejbalistek - ilustrační foto.Foto: Radek Petrášek, ČTK

Článek

Češky vedené řeckým koučem Jannisem Athanasopulosem si s Peru poradily po setech 27:25, 22:25, 25:21 a 25:21. V prvním utkání zdolaly Chorvatsko 3:1.

"Když začneme dobře, tak se můžeme dostat do finále a pak skončit jako vítězky," řekla smečařka Michaela Mlejnková s vírou, že volejbalistky mohou celý Challenger Cup vyhrát.

V utkání s domácím výběrem se v prvním setu rozjížděly pomalu, prohrávaly o sedm bodů a v koncovce ještě 20:24. Všechny čtyři setboly ale odvrátily a Holásková esem proměnila českou šanci na zisk sady. Ve druhém setu sice Češky zpočátku vedly, zlepšený útok Peru ale nedokázaly zastavit.

Třetí set vydržel do půlky vyrovnaný. Volejbalistkám k náskoku pomohla dobrá obrana i dva úspěšné bloky Kossániyové za sebou. V závěru se přidala nad sítí Trnková, Mlejnková trefila eso a postup do semifinále jistila na smeči univerzálka Orvošová, která byla se sedmnácti body nejlepší hráčkou utkání.

Trenér poslal do čtvrtého setu náhradnice, ze základní sestavy na palubovce zůstala pouze kapitánka Šmídová. Přesto volejbalistky sadu bez větších problémů získaly a dohromady s Evropskou ligou vyhrály pošesté za sebou.

Kvalifikace volejbalistek o postup do Ligy národů v Limě:
Skupina A:
Peru - Česko 1:3 (-25, 22, -21, -21)
Rozhodčí: Duranová (Mex.), Carbajal (Urug.).
Sestava a body ČR: Orvošová 17, Kossányiová 12, Holásková 11, Šmídová 4, Mlejnková 8, Trnková 7, libera Dostálová a Vaňková - Svobodová 4, Patočková 5, Purchartová 4, Šustrová 3, Rutarová 2. Trenér: Athanasopulos.
Nejvíce bodů Peru: Leyvaová 19, Friasová 16.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články