Budějovičtí volejbalisté doma opět neztratili set a oplatili Brnu porážku. Olymp ukončil neporazitelnost volejbalistek Liberce

Volejbalisté Českých Budějovic vyhráli i druhý domácí zápas v extralize bez ztráty setu 3:0. V předehrávce 14. kola porazili obhájci stříbra Brno 25:19, 25:20 a 25:16 a oplatili soupeři z jihu Moravy těsnou porážku 2:3 z úvodního dějství. Volejbalistky Olympu Praha ukončily v 6. kole extraligy neporazitelnost Liberce. Na domácí palubovce zvítězily nad obhájkyněmi bronzu po dramatu v koncovce první sady 3:0. Pozici lídra si před Severočeškami upevnil Prostějov, který porazil mistrovské KP Brno 3:0 a vyhrál i sedmý zápas v sezoně. Obhájkyně titulu naopak zůstávají bez vítězství.

Ilustrační snímek

Zatímco doma Jihočeši v začínající sezoně dominují a také Benátky nad Jizerou proti nim uhrály maximálně 20 bodů v setu, oba zápasy v halách soupeřů prohráli. V Brně získali alespoň bod, minule v Kladně uhráli jen set.

„Dobrý zápas a pro nás také velmi důležitý, protože náš tým potřebuje více sebevědomí. Musíme na to navázat i ve venkovních zápasech, hned první příležitost přijde v sobotu v Ostravě,“ řekl trenér Jihostroje Andrzej Kowal. Brněnský kouč Ondřej Marek uznal, že domácí vyhráli zaslouženě. „Rozhodly výškové parametry, které hrají pro jejich tým. Jihostroj měl rozhodně i lepší servis. My jsme bojovali, ale na dobře hrající domácí tým nám to nestačilo,“ konstatoval.

Volejbalistky Liberce poprvé v sezoně prohrály

Olymp pro sebe rozhodl první sadu až poté, co odvrátil tři setboly. Pražanky pak využily svoji druhou možnost, zvítězily 30:28 a třetí výhru v sezoně dokonaly pod vedením autorky 22 bodů Moniky Brancuské v dalších setech po výsledcích 25:18 a 25:16.

„Ani se mi tomu nechce věřit, to vítězství je úžasné. Moje svěřenkyně hrály dobře. Monice se zápas nadmíru vydařil, téměř deset bodů v každém setu, to my potřebujeme,“ radoval se trenér Stanislav Mitáč v televizím rozhovoru. Jeho protějšek Libor Gálík konstatoval, že předností Olympu byla obrana. „My jsme to utkání začali dobře, ale přestali jsme útočit a hlavně blokovat a nezvládli jsme koncovku. Ve druhém setu jsme také asi dvakrát vedli o čtyři body, ale znovu jsme přestali útočit. Olymp výborně bránil a hlavně dohrával bodové útoky,“ zhodnotil zápas liberecký kouč.

V Prostějově nedostaly české šampionky z KP Brno příležitost vylepšit si zatím tristní bilanci v soutěži. Pouze druhý set tam dotáhly do vyrovnané koncovky (23:25), prohrály i pátý zápas v sezoně a se dvěma body mají druhou nejhorší bilanci v extralize. Za ním je o skóre už jen Šternberk, který nestačil na vicemistrovské Šelmy. Brněnský tým se po hladké výhře 3:0 přiblížil k druhému Liberci na pouhé dva body.