Wade v NBA překonal rekord Miami v počtu bodů za sezónu

NEW YORK

Basketbalista Dwyane Wade stanovil nový rekord Miami v počtu bodů za jednu sezónu. V pondělním duelu NBA s Memphisem k výhře 94:82 přispěl 27 body a celkem jich má v tomto ročníku na kontě 2064.

Sedmadvacetiletý Wade překonal vlastní maximum ze sezóny 2005/06 už ve druhé minutě a nakonec svůj tehdejší výkon vylepšil o 24 bodů. Hvězdě Miami nyní v historických tabulkách klubu patří první tři místa, když třetím nejlepším výkonem Heat za jednu sezónu je 1854 bodů, které Wade získal v ročníku 2004/05.

Wade ale prý o rekordním počinu ani nevěděl a zajímalo ho jen vítězství, k němuž se tým odrazil počáteční šňůrou 11 bodů. "To bylo to, co jsme potřebovali, o čem jsme mluvili před zápasem v šatně. Tohle nám nějakou dobu nešlo, že jsme se rvali od samého začátku," řekl Wade.

Zatímco Miami se bezpečně drží na pátém postupovém místě ve Východní konferenci, o prodloužení sezony se musí prát Chicago. V pondělí Bulls zvítězili na hřišti druhého nejslabšího týmu soutěže Washingtonu těsně 101:99, když v posledních šesti minutách promarnili jedenáctibodové vedení. Zatápěl jim hlavně Antawn Jamison, autor 34 bodů a 12 doskoků, přesto Chicago výhru uhájilo a na osmé pozici jich má nyní o dvě víc než devátí Charlotte Hornets.

V Západní konferenci přiživil naději na postup Phoenix. Po pátém vítězství za sebou, což je nejdelší série klubu v sezoně, ztrácí tři výhry na osmý Dallas. Suns zdolali 118:115 lídra Severozápadní divize Denver a zároveň se posunuli do pozice týmu s nejlepším střeleckým průměrem na zápas. Do konce základní části zbývá oběma rivalům v boji o postup sehrát dvanáct utkání.

Basketbalová NBA:
Atlanta - Minnesota 109:97, Boston - LA Clippers 90:77, Miami - Memphis 94:82, New York - Orlando 102:106, Phoenix - Denver 118:115, Portland - Philadelphia 108:114 po prodl., Washington - Chicago 99:101.