Americký plošinář Hancock je po 14 letech znovu mistrem světa

GORIČAN

Greg Hancock se po 14 letech stal mistrem světa na ploché dráze. Jedenačtyřicetiletý Američan dnes dojel v předposledním závodu šampionátu v chorvatském Goričanu čtvrtý a o vedení v průběžném pořadí už ho nikdo ze soupeřů nepřipraví.

Američan Greg Hancock slaví triumf po čtrnácti letech.

Chorvatskou Grand Prix vyhrál Švéd Andreas Jonsson, ale Hancockovi bohatě stačilo 15 bodů, které cestou do finále nasbíral. Před závěrečným závodem, který se pojede za dva týdny v polském Gorzowě, má před druhým Jonssonem nedostižný náskok 36 bodů. Jistotu titulu v Goričanu získal dokonce už v jízdách základní části.

Grand Prix Chorvatska, desátý závod MS jednotlivců na ploché dráze:
Finále: 1. Jonsson (Švéd.), 2. Harris (Brit.), 3. Lindgren (Švéd.), 4. Hancock (USA).
Průběžné pořadí (po 10 z 11 závodů): 1. Hancock 154 b., 2. Jonsson 118, 3. Hampel (Pol.) 117, ...23. Kůs (ČR) 3.